eReport.sk
Miroslav Radačovský. Foto: eReport

Volodymyr, hanbi sa! Slovenský europoslanec poslal tvrdý odkaz Zelenskému

Vojna na Ukrajine píše zaujímavé životné príbehy. Jeden z nich napísal sám život aj okolo osoby Viktora Medvedčuka, jedného z najbohatších ľudí na Ukrajine, hlavného proruského politika a televízneho magnáta. Na jeho stranu sa však dosť nečakane stavia náš europoslanec Miroslav Radačovský (Slovenský Patriot).

Viktor Medvedčuk, 67-ročný oligacha a právnik je nielen jeden z najbohatších ľudí na Ukrajine či hlavný proruský politik a televízny magnát, ale aj človek, ktorý je veľmi úzko spätý s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Práve on je totiž krstným otcom jeho najmladšej dcéry. Jeho zadržanie ukrajinskými vojakmi počas jeho úteku preto vyvolalo veľký ohlas.

To, čo urobil Zelenskyj s jedným z najpopulárnejších politikov na Ukrajine, nemôže nechať na pokoji žiadneho človeka, ktorý si ctí demokraciu.

Uviedol bývalý sudca, dnes europoslanec Miroslav Radačovský.

Zadržanie Medvedčuka, ktorý je tiež predsedom najsilnejšej opozičnej strany Ukrajiny – Za život, okomentoval v statuse aj náš europoslanec Miroslav Radačovský. Ten sa však postavil na jeho stranu.

Zelenského cynický návrh Putinovi

Radačovský sa v úvode statusu vracia do júla 2019, keď bol ako jediný náš europoslanec pozvaný na míting viacerých poslancov Európskeho parlamentu aj za účasti Viktora Medvedčuka, ktorého Radačovský, okrem iného aj šéf strany Slovenský patriot, označil za inteligentného, vzdelaného, šarmantného človeka, otca rodiny, s veľkým historickým a politickým prehľadom. Podľa neho mu skutočne záležalo na mierovom riešení problémov na Ukrajine, založenom na dobrých vzťahoch s Ruskou federáciou. Predovšetkým, ale bol v tom čase aj najsilnejším politickým oponentom strany Volodymyra Zelenského, Sluha národa. Radačovský priznáva, že sa s Medvedčukom spriatelili a potykali si.

(Zelenskyj) cynickým spôsobom zverejnil fotografie svojho politického oponenta Medvedčuka, úplne psychicky a fyzicky zničeného, v putách, oblečeného do ukrajinskej uniformy a s výsmechom to prezentuje ako veľký úspech svojich tajných služieb.

Upozornil slovenský europoslanec.

„Čo s ním dokázal urobiť v týchto dňoch „civilizovaným“ Západom a našou vládou oslavovaný Volodymyr Zelenskyj, svedčí snáď o úplnej neúcte k človeku, tohto hrdinu a dokonca kandidáta na Nobelovu cenu mieru,“ píše rozladený Radačovský.

„To, čo urobil Zelenskyj s jedným z najpopulárnejších politikov na Ukrajine, nemôže nechať na pokoji žiadneho človeka, ktorý si ctí demokraciu. Na svojom Twitteri, v médiách sprístupnených celému svetu, cynickým spôsobom zverejnil fotografie svojho politického oponenta Medvedčuka, úplne psychicky a fyzicky zničeného, v putách, oblečeného do ukrajinskej uniformy a s výsmechom to prezentuje ako veľký úspech svojich tajných služieb,“ nešetrí náš europoslanec kritikou smerom k ukrajinskej hlave štátu a pripája aj fotografie verejne dostupné na sociálnych sieťach, z ktorých je zrejmé, že zadržanie Medvečuka ako Zelenského politického oponenta, poriadne poznačilo.

„Cynickým spôsobom dokonca navrhol Putinovi, že ho vymení za ukrajinských zajatcov. Tak toto už je skutočne choré,“ pokračuje v kritike „sluhu“ ukrajinského národa Radačovský.

Akému národu vlastne Zelenskyj slúži?

„Nestotožňujem sa s agresívnym a neľudským správaním sa v bojoch na Ukrajine či už z jednej alebo z druhej strany. Vojna na Ukrajine je nešťastím tak pre ukrajinský, ale aj ruský národ. Ale to čo urobil Volodymyr Zelenskyj so svojím politickým oponentom, s lídrom najsilnejšej opozičnej strany Ukrajiny, občanom Ukrajiny, je politické svinstvo, ktorého by sa nedopustilo ani politické
prasa. Toto nemá nič spoločné s obranou ukrajinského územia pred inváziou
cudzích vojsk,“
zaťal Miroslav Radačovský smerom k ukrajinskému prezidentovi poriadne do živého.

Radačovský pripomína, že súčasná hlava Ukrajiny bola ešte donedávna komikom, vo svojej show hovoril po rusky a volal sa Vladimír.

„Čo tomu predchádzalo?“ pýta sa náš europoslanec a pokračuje v rečníckej otázke:. „Vzhľadom na vysokú popularitu Medvedčuka a strany Za život, ktorá ohrozovala stranu Zelenského, Sluha národa, Zelenského nič rozumnejšieho nenapadlo, ako označiť Medvedčuka za proruského agenta, využijúc situáciu, že je krstným otcom dcéry Putina?“

„Najskôr ešte, pred inváziou Ruska na Ukrajinu, zakázal vysielanie TV staníc, ktoré propagovali stranu Za život, neskôr svojho najväčšieho politického oponenta uväznil v domácom väzení a po invázii vojsk Ruska na Ukrajinu, najsilnejšiu opozičnú stranu Za život zakázal,“ pripomenul šéf strany Slovenský patriot niektoré zaujímavé okolnosti okolo strany Viktora Medvedčuka.

Som proti vojne akejkoľvek, som za to, aby v budúcnosti boli vzťahy medzi Ruskom a Ukrajinou dobré, aby sa politici tak z jednej ako aj z druhej strany spamätali, ale som proti tomu, aby akýkoľvek politik v ošiali moci a popularity sa mstil svojmu politickému oponentovi.

Miroslav Radačovský.

„Zelenskyj je lídrom strany Sluha národa. Akému národu vlastne Zelenskyj slúži?“ pýta sa Radačovský a pripomína, že súčasná hlava Ukrajiny bola ešte donedávna komikom, vo svojej show hovoril po rusky a volal sa Vladimír.

„Teraz rozpráva ukrajinsky a volá sa Volodymyr. Volodymyr neslúži ani ukrajinskému ani ruskému národu. Slúži globálnym záujmom silných zbrojárskych firiem, energetickým gigantom, ktorí ho podporujú zbraňami a ustúpiť už nemôže,“ prízvukuje náš europoslanec.

Zelenskyj vyzýva na „svätú vojnu“ proti Rusku

Prímerie a mier na Ukrajine či dobré vzťahy s Ruskom by podľa Radačovského znamenali pre Zelenského politickú kariéru koniec, a mohol by skončiť zle. „Preto nerobí nič iné, len vyzýva na svätú vojnu proti Rusku, a preto zúčtoval so svojím politickým oponentom z dôvodu, že tento chcel mierové riešenie problémov na Ukrajine. A čo napadlo Zelenského obliecť Medvedčuka do uniformy ukrajinského vojaka a dať mu na ruká putá, asi vie len on sám. Možno je to najnovší dezinformačný spôsob pre prípad, že by nedajbože našli takéhoto človeka mŕtveho. Bolo by to na koho zvaliť,“ píše ďalej Radačovský.

A kvôli cenzorom, prípadne chlapcom z Vojenského obranného spravodajstva, považujem za potrebné uviesť, že mnou citované informácie sú ľahko dohľadateľné na doposiaľ nezablokovaných denníkoch a webových stránkach.

Miroslav Radačovský, europoslanec as predseda strany Slovenský Patriot.

„Som proti vojne akejkoľvek, som za to, aby v budúcnosti boli vzťahy medzi Ruskom a Ukrajinou dobré, aby sa politici tak z jednej ako aj z druhej strany spamätali, ale som proti tomu, aby akýkoľvek politik v ošiali moci a popularity sa mstil svojmu politickému oponentovi. Volodymyr hanbi sa, Viktor drž sa a vydrž!“ uzaviera svoj status náš europoslanec Miroslav Radačovský, ktorý ešte na samý záver dodáva: „A kvôli cenzorom, prípadne chlapcom z Vojenského obranného spravodajstva, považujem za potrebné uviesť, že mnou citované informácie sú ľahko dohľadateľné na doposiaľ nezablokovaných denníkoch a webových stránkach.“

FOTO Pripájame celý status europoslanca Radačovského

Zdroj: fb/radacovskypatriot

Zelenskyj ponúkol výmenu prokremeľského politika Viktora Medvedčuka, zadržaného po úteku z domáceho väzenia, za Ukrajincov zajatých Ruskom. Ukrajinské bezpečnostné zložky zverejnili aj video, v ktorom Medvedčuk žiada svojho osobného priateľa, ruského prezidenta Vladimira Putina, a tiež Zelenského, aby ho vymenili za evakuáciu civilistov a vojakov z obliehaného mesta Mariupol.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke ukrajinská vlajka na ceste v meste Mariupol počas 54. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v pondelok 18. apríla 2022.
  2. Na satelitnej snímke ukrajinské prístavné mesto Mariupol a oceliarne Azovstaľ.
  3. Na snímke ľudská ruka v masovom hrobe počas 39. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v nedeľu 3. apríla 2022 v ukrajinskom meste Buča.
  4. Krv v očiach, krv v slovách
  5. Zelenskyj tvrdo apeluje na spojencov

Aby sa nezabudlo. Medvedčuk už osobne navštívil aj Slovenskú republiku, stalo sa tak ešte v roku 2004. Práve v čase, keď svoje narodeniny oslavoval vtedajší prezident Rudolf Schuster. Ten sa príchodu ukrajinskej delegácie na Slovensko zjavne veľmi potešil. „Dnes je trochu výnimočný deň – prijal som gratuláciu od ukrajinského prezidenta Leonida Kučmu, ktorý, žiaľ, nemohol osobne prísť, keďže sa nedávno podrobil operácii. Poslal však delegáciu a vzácny dar,“ povedal Schutster novinárom 4. januára 2004.

Vzácnym darom Leonida Kučmu bola medzikontinentálna balistická raketa (MBR) ukrajinskej výroby typu SS-24 Skalpel. Raketa 3. januára 2004 rozšírila expozíciu košického leteckého múzea – samostatnej expozície Slovenského technického múzea (STM).

Pripájame fotografie z oných čias, na ktorých je spolu so Schusterom a spomínanou raketou aj Viktor Medvedčuk ako vedúci Kancelárie prezidenta Ukrajiny a Heorhij Kirpa ako ukrajinský minister dopravy.

FOTO Rudolf Schuster a Viktor Medvedčuk v januári 2004

GALÉRIA – Foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Volodymyr, hanbi sa! Slovenský europoslanec poslal tvrdý odkaz Zelenskému

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php