eReport.sk
Peter Pellegrini a Mária Kolíková, v popredí Michal Kovačič v štúdiu TV Markíza.
Peter Pellegrini a Mária Kolíková, v popredí Michal Kovačič v štúdiu TV Markíza. Foto: fb/pellegrini.peter

Pellegrini spomenul „kerky“ obrancov z Azovstaľu! Kolíková „explodovala“, reagoval Baránek


Tak to bolo vážne husté! Expremiér Peter Pellegrini a líder strany Hlas-SD možno už v tejto chvíli aj ľutuje, že v politickej diskusii s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (klub SaS) rozprával v živom vysielaní o tetovaniach, ktoré podľa vlastných slov videl na telách niektorých ukrajinských bojovníkov z oceliarní Azovstaľu. Stalo sa tak v nedeľu v relácii TV Markíza Na telo. Pellegrini na výzvu moderátora Michala Kovačiča práve reagoval na nedávne zadržanie bývalého šéfa Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina.

Pripomíname, že NAKA Harabina zadržala a obvinila v súvislosti s vojnou na Ukrajine. Ako napísal portál Plus JEDEN DEŇ, polícii sa nepozdával Harabinov status z 25. februára tohto roku, keď už bol druhý deň vojny Ukrajine. „Urobil by som presne to isté, čo Putin v súvislosti s udalosťami na Ukrajine. Zastavenie nacistov, ktorí od roku 2014 zavraždili 15-tisíc vlastných civilistov, len pre ich ruskú národnosť, bolo zjavnou genocídou,“ uviedol exminister na sociálnej sieť. NAKA ho preto obvinila z prečinu schvaľovania trestného činu v súbehu s prečinom hanobenia rasy a presvedčenia.

Expremiér: Sú podstatne drastickejšie príspevky

V štúdiu televízie Markíza Pellegrini označil zadržanie Harabina ako trápne gesto pri exponovanej osobe. „Myslím si, že na Facebooku sú podstatne horšie a drastickejšie príspevky kadejakých ľudí. Zaujímalo by ma, či tiež boli popredvádzaní a či budú súdení. Ale u Harabina to asi tak dobre znie, lebo je to známa osoba a všetci ho vidia,“ povedal s tým, že vziať niekoho do basy za status je teatrálne gesto.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Na ilustračnej snímke ukrajinská vlajka na ceste v meste Mariupol počas 54. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v pondelok 18. apríla 2022.
 2. ostnantý drôt elektrický ohradník hranica pohraničné pásmo
 3. Eduard Heger (OĽANO) počas tlačovky na bratislavskom letisku bezprostredne po návrate z Kyjeva.
 4. Vyjadrenie Maroša Žilinku
 5. Kolíkovej právny štát
 6. Na archívnej snímke z 24. januára 2019 v nemeckom Ludwishafene členka punkovej skupiny Pussy Riot Marija Aľjochinová.
 7. Kolíkovej právny štát
 8. Pomoc mladým rodinám
 9. Ukrajinská generálna prokurátorka Iryna Venediktovová.
 10. Na snímke 21-ročný ruský vojak Vadim Šišimarin odchádza po súdnom pojednávaní v Kyjeve 23. mája 2022.
 11. Ukrajinskí vojaci opúšťajú oceliarne Azovstaľ v Mariupole 17. mája 2022.
 12. Na archívnej snímke Konstantin Nemičev.
 13. Zľava Štefan Harabin a reportérka Mimi Šramová počas rozhovoru pre eReport.
 14. Ruský prezident Vladimir Putin.

To, bol však už len záver reakcie expremiéra a šéfa dlhodobo preferenčne najpopulárnejšej strany. V úvode svojej reakcie kritizoval vládu za to, že bojuje proti iným názorom a v tejto súvislosti „preradil“ aj na situáciu v prístavnom ukrajinskom meste Mariupoľ. Tam sa iba donedávna viedli boje o ovládnutie tamojšej oceliarne Azovstaľ. Bojovníci z pluku Azov sa medzičasom však podľa Rusov vzdali, podľa Ukrajincov boli evakuovaní. V každom prípade je faktom, že ruské sily ukrajinských bojovníkov naložili postupne počas niekoľkých dní do autobusov a zajali.

FOTO: Ukrajinskí bojovníci z Azovstaľu po opustení oceliarní v Mariupole

GALÉRIA – Foto: tasr/ap

Pellegrini: Jeden má Hitlera a ďalší hákové kríže

„Proti hoaxom, proti nepravdivým informáciám treba bojovať, ale nie som si istý, že toto má byť etalón, respektíve výkladná skriňa boja Hegerovej vlády, alebo aj s iným názorom. Pretože, ak niekto napríklad vidí, ako z Mariupoľu povyťahujú vojakov, ktorých vyzlečú a jeden má tu vytetovaného Hitlera a ďalší hákové kríže a SS a neviem, čo všetko a povie si, tak to je nacista, tak tomu by som aj potrieskal po hlave lopatou, keby som ho stretol. Tak otázka je, že čo to je teraz? Treba ho zavrieť, alebo niečo…? Viete, lebo každý to hovorí na základe nejakých informácií. Čiže nie som si úplne istý… Ale ja nie som obhájca pána Harabina, ja dokonca ani nevie, že za čo tam je,“ rozhovoril sa na citlivú tému Pellegrini.

Pelegriniho Kolíková pokarhala ako malého chlapca

To, že naozaj svojimi vyhláseniami o „kerkach“ ukrajinských bojovníkov takpovediac skutočne akoby pichol do osieho hniezda, potvrdila svojou protireakciou Kolíková. A treba povedať, že bola poriadne naštartovaná až „explodovaná“. Na Pellegriniho vyštartovala ako na malého darebáka, ktorý by si zaslúži poriadne naložiť. „Toto je fakt nebezpečné, čo vy ste tu práve predviedli, prepáčte! A že ste vytiahli práve Mariupol! Prepáčte! A vy ste ho vytiahli práve s takýmito obrázkami! Toto je manipulácia a zneužívanie takéhoto priestoru, aby ste spochybňovali, čo sa v tom Mariupole stalo! Máme nejaký priestor, aby sme na veci reagovali a vy si vytiahnete práve toto!?,“ nešetrila ostrou kritikou voči expremiérovi Kolíková.

Pellegrini: Som len povedal, že aj takíto ľudia sú tam

Pellegrini ostal v prvej chvíli z ostrých výčitiek vládnej političky ako obarený, rozhodol sa však brániť: „Ja som len povedal, že aj takíto ľudia sú tam. Uviedol som to len ako príklad, že nie všetko je čierne a nie všetko je biele!“

Kolíková však nešla po podstate veci, či sú slová Pellegriniho o obrancoch Mariupolu pravdivé alebo nie. Len sa držala „predpísanej formulky“ našich „expertov“ na hoaxy: „Áno, ano. To znamená, že môžme to spochybňovať. Všetko. Aj vojnu na Ukrajine. Takýmito vytrhnutými príkladmi to presne robíte!“

Baránek: Voči Kolíkovej by mali zasiahnuť OČTK

Mediálna prestrelka v štúdiu Markízy, najmä reakcia Kolíkovej, neunikla ani politickému analytikovi Jánovi Baránekovi. „Tak podľa ministerky spravodlivosti sú fotografie zajatých obrancov Mariupolu, na ktorých im vidno vytetované nacistické hákové kríže, alebo podobizne Hitlera, vytrhnuté z kontextu. Ak voči nej okamžite, aj ex offo, nezasiahnu OČTK, je to jednoznačná indícia, že „vedenie“ Slovenska, aj jeho bezpečnostné zložky, sa nacifikujú,“ „zaklincoval“ Baránek na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/jan.baranek

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini spomenul „kerky“ obrancov z Azovstaľu! Kolíková „explodovala“, reagoval Baránek

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne