eReport.sk
Na kombosnímke zľava Jozef Kanuščák (SaS) a Slavěna Vorobelová (ĽSNS) a Slavěna Vorobelová (ĽSNS).
Na kombosnímke zľava Jozef Kanuščák (SaS) a Slavěna Vorobelová (ĽSNS) a Slavěna Vorobelová (ĽSNS). Foto: tasr

TOTO SÚ ONI Parlament má párik nových poslancov! Kanuščák je za Dostála, Vorobelová za Kotlebu

V úvode 65. schôdze Národnej rady (NR) SR zložili poslanecký sľub noví členovia zákonodarného zboru Slavěna Vorobelová a Jozef Kanuščák. Vorobelová si uplatnila mandát ako náhradníčka za šéfa ĽSNS Mariana Kotlebu. Kanuščák prišiel do poslaneckého klubu SaS po odchode Ondreja Dostála na post štátneho tajomníka Ministerstva spravodlivosti SR.

Šéf ĽSNS sa v utorok pred začiatkom schôdze snažil dostať do budovy NR SR ako poslanec. Opakovane hovoril, že mandát nestratil, odvolával sa na Ústavu SR.

„Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života,“ znie sľub. Poslanec ho potvrdzuje slovom „sľubujem“ a podpisom.

Kotlebovi zanikol mandát poslanca v dôsledku odsúdenia za úmyselný trestný čin. Najvyšší súd SR ho odsúdil v kauze rozdávania šekov v hodnote 1488 eur na podmienečný šesťmesačný trest odňatia slobody s jedenapolročnou skúšobnou dobou.

Predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) v pléne ozrejmil, že sa s otázkou straty poslaneckého mandátu Kotlebu obrátili na autorov ústavy i ústavných právnikov.

Šéf ĽSNS sa v utorok pred začiatkom schôdze snažil dostať do budovy NR SR ako poslanec. Opakovane hovoril, že mandát nestratil, odvolával sa na Ústavu SR. Kotleba napokon z budovy odišiel.

VIDEO Marian Kotleba sa ako poslanec do parlamentu nedostal

Predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) v pléne ozrejmil, že sa s otázkou straty poslaneckého mandátu Kotlebu obrátili na autorov ústavy i ústavných právnikov. Tí podľa neho jednoznačne potvrdili, že Kotleba mandát stráca.

FOTO Prvé fotografie nových poslancov v rokovacej sále Národnej rady SR

GALÉRIA – Foto: tasr

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke ukrajinská vlajka na ceste v meste Mariupol počas 54. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v pondelok 18. apríla 2022.
  2. Poslankyňa Národnej rady SR Slavěna Vorobelová.
  3. Eduard Heger

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TOTO SÚ ONI Parlament má párik nových poslancov! Kanuščák je za Dostála, Vorobelová za Kotlebu

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti