eReport.sk
Zuzana Čaputová na návšteve Ukrajiny, foto:tasr

VIDEO Taraba o klamstvách bývalej ukrajinskej ombudsmanky: Naleteli vtedy aj Čaputová a Heger!

Svet dnes obletela správa, že dnes už bývalá ukrajinská ombudsmanka Ljudmila Denisovová klamala o obetiach ukrajinsko-ruskej vojny v nemocnici a v divadle, rovnako ako aj o hromadnom znásilňovaní Ukrajincov ruskými vojakmi. V čase, keď sa jej nepradivé vyhlásenia začali šíriť prakticky po celom svete, vlastne obratom reagovali viacerí významní európski štátnici, vrátane tých slovenských. Opozičný poslanec Tomáš Taraba (ŽIVOT-NS) dnes pripomenul, že na priznané klamstvá ombudsmanky naletel aj premiér Eduard Heger (OĽANO), ktorý ich, ako inak, šíril ďalej. Pri takejto téme sa logicky otvára otázka, aká je skutočná schopnosť Hegera a jeho tímu odlišovať pravdivé informácie od nepravdivých, resp. od dezinformácií. Vláda pritom dlhodobo tvrdí, že je jej cieľom bojovať proti hoaxom.

„Ukrajinská oficiálna štátna dezinformačná scéna je kvalitná. Len si spomeňme na fake news o tisíc mŕtvych v zbombardovanej pôrodnici. 1200 mŕtvych v zbombardovanom divadle. Na tieto klamstvá, ktoré sa nezakladali na pravde vtedy naletel aj Heger,“ upozornil Taraba na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kosáky aj sekery. Jedna z oficiálnych fotografií, ktorá bola súčasťou upútavok na poľský film Volyň.
  2. Na ilustračnej snímke ukrajinská vlajka na ceste v meste Mariupol počas 54. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v pondelok 18. apríla 2022.
  3. Na archívnej snímke Konstantin Nemičev.
  4. Ljudmila Denisovová na archívnej snímke z novembra 2019.
  5. protézy, umelé končatiny, Nemecko, firma

Naletela aj Čaputová

Heger pri tom nie je jediným z najvyššie postavených ústavných činiteľov, ktorý uveril (alebo chcel uveriť?) tvrdeniam bývalej ukrajinskej ochrankyne ľudských práv. Nepravdy v tomto prípade šírila aj prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá má rovnako často čo povedať k boju proti dezinformáciám.

Foto: Fb/tomastaraba

„Na príbehy o masívnom znásilňovaní naletela aj Čaputová, keď nahrala následne video v ruštine. Ukrajina sa informačne hrá so svetom a treba mať strach a obavu z politikov čo sa riadia na základe ukrajinských podkladov a informácií bez toho, aby si ich vždy preverili. Obávam sa, že je to dnes celá politická európska elita,“ uzavrel Taraba.

VIDEO Zuzana Čaputová: Ruským vojakom a ich veliteľom… V ruštine

Zdroj: fb/zcaputová


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Taraba o klamstvách bývalej ukrajinskej ombudsmanky: Naleteli vtedy aj Čaputová a Heger!

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti