eReport.sk
Je to aj dôvod prečo zrušil protest
Politológa a občianskeho aktivistu Jána Baráneka zaujíma, čo sa asi teraz deje v našich policajných bezpečnostných zložkách. Zdroj: yt/eReport

Baránek tvrdo o darovaní S-300 Ukrajine: Polopríčetní a aktivistickí politici vystavujú občanov ohrozeniu!

Politológ a známy komentátor verejného diania Ján Baránek si myslí, že sa slovenskí vládni politici spolu s prezidentkou dopustili zločinu, keď darovali obranný systém S-300 Ukrajine. Podľa neho tým ohrozili bezpečnosť slovenských občanov, lebo slovenský vzdušný priestor v tomto momente už nie je dostatočne chránený. Poukazuje taktiež na iné európske krajiny, ktoré sa na rozdiel od Slovenska rozhodli neposkytnúť Ukrajine pomoc vo forme dodávok zbraní a zbraňových systémov. Hlavným argumentom má byť to, že lídri iných krajín nechcú svoje štáty zapájať do vojenského konfliktu na Ukrajine.

„Naši polopríčetní, aktivistickí politici opakovane vystavujú občanov Slovenska ohrozeniu. V prvom prípade je to dokázateľné. V druhom, čo sa týka S300, je to už geopolitický a bezpečnostný hazard,“ skonštatoval Baránek na sociálnej sieti.

Takejto chyby sa vraj nedopustilo ani Poľsko

Faktom je, že na rozdiel od Slovenska odmietlo dodať systém S-300 Ukrajine Bulharsko aj Grécko. Baránek sa pri tom rozhodol poukázať na fakt, že iné krajiny sú veľmi opatrné v tom, v akej forme Ukrajine pomoc poskytnú a v akej nie. Vo veľkom pri tom spomenul Poľsko, ktoré malo tendenciu darovať Ukrajine stíhačky Mig-29, ale len cez americkú základňu v Nemecku. Američania mali tento plán odmietnuť a Baránek tvrdí, že či už Poľsko, alebo USA veľmi dobre vedeli, prečo konajú tak ako konajú.

Foto: fb/janbaranek

„Zastupiteľská demokracia nemôže dávať a nedáva mandát na to, aby zástupcovia voličov len tak, iba na základe svojho aktivistického, amatérskeho a nahlúpleho názoru, vystavili celý národ riziku. Objavili totiž v sebe takú mieru nepríčetnosti, ktorú nemajú predstavitelia ani jedného štátu v EÚ. Týmto sa diskvalifikovali a zadefinovali, ako nehodní a neschopní vládnutia, ako sabotéri, ktorí zámerne, ľahkovážne, s idiotizmom im vlastným – ten nám preukázali dostatočne za dva roky, vystavili občanov Slovenska priamemu ohrozeniu a nepriamo krajinu zatiahli do konfliktu, s ktorým nemáme nič spoločné,“ kriticky dodal Baránek.

Slovensko ako užitočný idiot administratívy USA?

V opozícii sa často objavuje tvrdenie, že premiér Eduard Heger (OĽANO), minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) a prezidentka SR Zuzana Čaputová svojimi krokmi a vyhláseniami robia zo Slovenska „užitočného idiota“ USA. Zdá sa však, že tieto vyjadrenia už dávno nie sú vlastné len opozícii.

„Jediné vysvetlenie tohto je, že vláda SR poslúžila ako užitočný idiot administratíve USA, nehovoriac o tom, že S300, ktoré sme dodali Ukrajine, sú iba bezvýznamným príspevkom k jej obranyschopnosti, lebo tieto systémy, v omnoho väčšej miere Ukrajina vlastní a iba vyhoveli nepríčetným požiadavkám Zelenského, ktorý sa za každú cenu snaží zatiahnuť do konfliktu čo najviac krajín. Čo všetky krajiny, s výnimkou Slovenska, odmietli,“ tvrdí politológ.

Vláda vraj nie je schopná pomôcť občanom

Baránek sa rozhodol taktiež poukázať na kontrast a rozdiel v sumách, ktoré momentálne vláda koncentruje na sociálnu politiku, v kríze určite podstatnú a na vojenskú politiku, ktorú vláda obhajuje pomocou prebiehajúcej vojny na Ukrajine.

Bude vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke protilietadlový raketový systém S-300.
  2. Smer valcuje súperov
  3. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  4. Robert Fico
  5. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak zabezpečuje presun spolubojovníkov počas kontroly nástražných pásc v meste Buča pri Kyjeve.
  6. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  7. Armáda bude pripravená na protiofenzívu
  8. Na ilustračnej snímke bojová stíhačka Ozbrojených síl SR typu MiG-29.
  9. Na snímke v popredí prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  10. Na ilustračnej snímke ukrajinská vlajka na ceste v meste Mariupol počas 54. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v pondelok 18. apríla 2022.

„Už iba čerešničkou na torte je, že táto kriminálna vláda, po dnešku totiž nie je nič iné, chce dať občanom ohrozeným infláciou a zvyšovaním cien, po 100€, ale bez mihnutia oka sa zbaví zbraňového systému za cca. 350mil. €. Totiž – minister Naď zavádzajúco tvrdí, že máme adekvátnu náhradu vo forme Patriotov. No ja neviem, počul som viacerých vysokých dôstojníkov a generálov Slovenskej armády, ktorí argumentovali celkom zrozumiteľne – Patrioty nemáme vo vlastníctve, nevieme ich obsluhovať, a sú tu iba dočasne. Navyše, podľa ich tvrdení, Patrioty nie sú schopné plne nahradiť systém S300. Insitný minister obrany s mentálne znevýhodneným premiérom a so zrejme totálne dezorientovanou, alebo až príliš zorientovanou prezidentkou, urobili zo Slovenska krajinu, ktorá počínajúc dneškom nie je schopná vlastnými silami chrániť svoj vzdušný priestor,“ tvrdí Baránek.

Slovenská politika na dne?

Politológ celé svoje stanovisko uzatvoril tvrdením, že politika na Slovensko klesla na dno: „Slovenská politika nie že klesla na samotné dno. Také dno, kde padli naši politici snáď ani neexistuje. Spreneverili sa najbazálnejšej zásade každého politika. Toto neurobil ani Hitler, ani Stalin. Aj títo arcizločinci konali v mene svojho národa. Treba povedať pravdu – veľakrát to boli zločiny, čo „konali“. Ale ani z nich nezradil svoj národ. Slovenskí politici to urobili.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Baránek tvrdo o darovaní S-300 Ukrajine: Polopríčetní a aktivistickí politici vystavujú občanov ohrozeniu!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php