tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
Foto: tasr

Ale už by mohli prestať! Matovič s SaS otravujú ľudí hádkami každý deň

To snáď už nemyslia vážne. Predseda OĽaNO Igor Matovič a strana SaS sa do seba opäť pustili. A ako inak, opäť prostredníctvom odkazov na sociálnej sieti. Tentokrát sa rozhodol minister financií rekapitulovať jedenásťročné pôsobenie SaS v slovenskej politike. Mimochodom spomínate si ešte, že Matovič je dnes na politickej scéne vďaka Richardovi Sulíkovi, ktorý ho umiestnil u seba na kandidátke ako neznámeho podnikateľa z Trnavy?

Prvýkrát sa obaja páni dostali do Národnej rady na jednej spoločnej kandidátke. A hneď sa stali aj súčasťou vlády, ktorú vtedy skladala a viedla Iveta Radičová. Dlhé trvanie však koalícia nemala. Funkčné obdobie vlády skončilo predčasnými voľbami po tom, čo nezískala dôveru v spojenom hlasovaní 11. októbra 2011. A práve výpočtami začína Igor Matovič svoj najnovší status. „Radičová: 1 rok, 3 mesiace a 2 dni, Matovič: 1 rok a 9 dní, Heger: 1 rok a 5 mesiacov.“

Mohlo by vás zaujímať

 1. Na kombosnímke zľava Richard Sulík a Eduard Heger.
 2. Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha,
 3. Eduard Heger
 4. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
 5. Zľava Igor Matovič (OĽANO) a Boris Kollár (Sme rodina).
 6. Richard Sulík, rokovanie vlády, Bôrik
 7. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
 8. Minister financií Igor Matovič
 9. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
 10. Prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
 11. Robert Fico na snímke z videa.
 12. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD)
 13. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
 14. Šéfka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.

A pokračuje samozrejme výčitkami smerom k SaS. Nakoľko práve SaS vládu Ivety Radičovej nepodržala pri hlasovaní o jej dôvere. „Až toľko “dovolila” SaS žiť protikorupčným vládam, ktorých bola súčasťou. Nie som optimista, ale SaS 1. septembra povalí už tretiu protikorupčnú vládu v rade. Môžeme dúfať, môžeme ich prosiť, môžeme vyzývať, nič nepomôže, aj tak rozhodne jeden človek ako vždy doteraz,“ píše financmajster na sociálnej sieti. Podľa neho sa Sulíkovi v jeho strane ani nemá už kto postaviť. „Prebehli tri veľké čistky a tak to, čo tam bolo kritické už nie je.“

Vláda Ivety Radičovej padla na hlasovaní o dôvere. Foto: tasr

SaS to musí do jedného roka urobiť

„Pred 11 rokmi to začalo rovnako – podpásovky a neustále ponižovanie Ivety Radičovej. Skončilo to odovzdaním moci mafii na 8 rokov. Rozkradnutých 30 miliard eur, zabitý Ján a Martina. Pred rokom som zažil detto už sám ako premiér. Bohužiaľ, tentokrát to nebude iné. Áno, môžme dúfať, že to tentokrát nedotiahne do “zdarného” konca. Ale je to naivné. Vzorec je rovnaký – do 1 roka a kúsok musí SaS položiť každú protikorupčnú vládu, ktorej je súčasťou,“ pokračuje v obvineniach Matovič. Vraj mu je ľúto, keď si predstaví, kde by Slovensko mohlo byť, keby nemuseli znášať neustále podrazy, ponižovanie, vydieranie a hrozby povalenia vlád od vlastného koaličného partnera. SaS nazval opozíciou v koalícii.

Mohli vetovať

„Na čo nám je Fico? Na čo Mazurek? Vystačíme si sami.… tentokrát vraj preto, lebo som si “pomoc rodinám dovolil presadiť proti vôli SaS a prezidentky” – nuž, SaS vyslovene súhlasila, že si Rodinný balíček môžeme presadiť s opozíciou a hlavne – schvaľovanie mohli kedykoľvek zastaviť vetom. Neurobili to a teraz kritizujú nás. Trochu podlé, nie? A tiež vraj preto, lebo sú verejné financie v “totálnom rozklade” – nuž, deficit štátneho rozpočtu máme dramaticky nižší ako v úplne bezkrízovom roku 2019 … to je rozklad? Nie, presný opak.“

Sulíka vyzval, aby urobil krok späť a zachránil Slovensko pred vládou mafie Smeru a Hlasu s kovanými fašistami z Republiky.

Zdroj: fb/igor.matovic.7

Veto nám bolo na nič

Sulíkovci na svoju reakciu ako vždy nenechali dlho čakať. Tých najviac zaujali výčitky, ktoré sa týkali vetovania Matovičovho balíčka. „Predstavitelia OĽaNO nás začali obviňovať z toho, že ak sme nevetovali Matovičov balíček, tak nemáme nárok na kritiku toho, čo schválili, alp schválili a s kým schválili. Tento argument je úplne pomýlený. Navyše, bol to Igor Matovič, kto nám odkazoval cez médiá aj na osobných stretnutiach, že jeho balíček vetovať nemôžeme, pretože je v súlade s Programovým vyhlásením vlády. Partneri uznali len naše veto na zvyšovanie daňovo-odvodového zaťaženia,“ pripomenuli postup pri hlasovaní na svojej oficiálnej facebookovej stránke.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková za SaS tvrdí, že na koaličných radách viackrát padlo, že Matovičov balíček prejde a veto SaS nepomôže. „Bola to podobná situácia, ako pri rôznych bonusoch z réžie Igora Matoviča v boji proti pandémii, kedy pri uplatnení veta SaS bola zrazu použitá kvázi právnická analýza, že veto sa použiť nedá. Akékoľvek slovné útoky smerom k SaS, že mala použiť veto alebo, že nedošlo k porušeniu koaličnej zmluvy, sú slovným cvičením, ktoré verím, že bežný občan vie dobre prečítať. Je to však škoda času pre Slovensko a jeho boj o demokraciu,“ reaguje na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/stranasas

Na vyriešenie koaličnej krízy má koaličná štvorka už len dva týždne. Zatiaľ to ale nevyzerá na akúkoľvek dohodu. Najbližšie stretnutie by sa malo uskutočniť v sobotu. Zvoláva ho premiér Eduard Heger. No jeho kolega a stranícky šéf Igor Matovič mu v hasení problémov skutočne nepomáha.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ale už by mohli prestať! Matovič s SaS otravujú ľudí hádkami každý deň

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku