tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Zľava Igor Matovič (OĽANO) a Boris Kollár (Sme rodina).
Zľava Igor Matovič (OĽANO) a Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

Kollár v tom má jasno. Predčasné voľby sú lepšie ako menšinová vláda

Pokiaľ SaS odíde z vlády, realitou bude menšinová vláda. Otázkou je, ako sa k nej bude SaS správať. Vyplýva to z vyjadrení predsedu parlamentu a Sme rodina Borisa Kollára. Zákony sa podľa neho dajú prijímať aj s menej ako 76 poslancami. Ak to nebude možné a SaS bude konať spolu s opozíciou, treba ísť podľa Kollára do predčasných volieb.

„Keď Sulík odíde, menšinová vláda je faktom. Začiatkom septembra máme schôdzu v parlamente. Bude záležať na tom, ako sa bude k menšinovej vláde správať SaS. Či bude ochotná nám pomôcť otvoriť parlament, aby bol uznášaniaschopný,“ povedal Kollár novinárom s tým, že sa dajú prijímať zákony aj s menším počtom poslancov, pretože na hlasovaní nezvyknú byť prítomní všetci. „Dá sa vládnuť, pokiaľ sa SaS bude tváriť, že nechce povaliť túto vládu,“ skonštatoval.

Related Posts

 1. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
 2. Eduard Heger
 3. Richard Sulík, rokovanie vlády, Bôrik
 4. Zľava na kombosnímke Robert Fico a Rastislav Iliev.
 5. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
 6. Podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
 7. Jaroslav Naď (OĽaNO)
 8. Prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
 9. Minister vnútra Roman Mikulec,
 10. Branislav Becík, starosta
 11. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD)
 12. Richard Sulík, rokovanie vlády, Bôrik
 13. Šéfka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.

Ak bude SaS konať spolu s opozíciou napríklad tak, že budú vyvolávať v parlamente neuznášaniaschopnosť, treba sa podľa Kollára rozprávať o tom, že takáto vláda nemôže fungovať. „Treba sa postaviť pred ľudí a povedať, že sme to nezvládli a poďme do predčasných volieb,“ vyhlásil. Vláda podľa neho nemôže len „kúriť a svietiť“ v čase zvyšovania cien potravín či energií, keď treba pomáhať ľuďom. Považuje za schizofréniu, keď niekto odíde z vlády, nebude ju podporovať a zároveň by nepodporil predčasné voľby. Kollár zopakoval, že je za to, aby táto vláda dokončila volebné obdobie v štvorkoalícii. Zároveň potvrdil, že rokovanie koalície bude v sobotu (20. 8.), aby po dovolenke mohol na stretnutie prísť šéf SaS Richard Sulík.

Piatkové (12. 8.) stretnutie koalície vo vládnom hoteli Bôrik finálne riešenie neprinieslo. Predsedníctvo a poslanci OĽANO ešte predtým vyhlásili, že líder OĽANO Igor Matovič ostane ministrom financií aj po uplynutí ultimáta od SaS. Liberáli zopakovali, že pokiaľ Matovič neodíde do konca augusta z vlády, ministri za SaS podajú demisiu. Premiér Eduard Heger (OĽANO) možnosť predčasných volieb nepripúšťa a apeluje na stabilitu. OĽANO i Za ľudí hovoria o potrebe zachovať štvorkoalíciu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár v tom má jasno. Predčasné voľby sú lepšie ako menšinová vláda

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku