tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Matovič o „otvoroch“ Fica a o OĽANO: Robíme presne to, čo sme ľuďom sľúbili pred voľbami!

Líder OĽANO a minister financií Igor Matovič nezaháľa a opäť chrlí jeden status za druhým. V nedeľu ich do tejto chvíle stihol zavesiť na sociálnej sieti hneď tri. Z toho dva posledné sú striktne politické. Najprv reagoval na šéfa strany Smer-SD Roberta Fica, ktorý dnes diskutoval v štúdiu TA3 s Borisom Kollárom. A následne vydal status, v ktorom velebí vlastnú stranu. Tá podľa neho urobila v slovenskej politike revolúciu a je chybou v systéme. A to je podľa Matoviča dôvod, prečo je terčom kritiky.

Related Posts

  1. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
  2. Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD).
  3. Brigita Schmögnerová na diskusii Stredoeurópskeho fóra 17. novembra 2009 v Bratislave.
  4. Zľava na kombosnímke Robert Fico a Rastislav Iliev.
  5. Nápis na budove, v ktorej sídli Ministerstvo financií SR na Štefanovičovej ulici v Bratislave.
  6. Minister vnútra Roman Mikulec, rokovanie vlády, Mikulec
  7. súd, kladivko, žena, sudkyňa
  8. Podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  9. Mária Kolíková (klub SaS).

Matovič tvrdí, že jeho hnutie robí presne to, čo ľuďom sľúbilo pred voľbami. „Nekradneme. Nedovolíme kradnúť. Neberieme úplatky. Nekryjeme korupciu. Netunelujeme štátne podniky a eurofondy. Nemáme čierne financie. Nekupujeme si novinárov. Nemáme za sebou žiadne médium. Nekupujeme si pochlebovačné články za nezmyseľnú štátnu reklamu. Neslúžime oligarchom. Nevyjednávame s mafiou. Nebudeme v koalícii so Smerom, Hlasom, ĽSNS a Republikou. Nebránime polícii robiť si svoju prácu. Nezneužívame OČTK na boj voči svojim politickým oponentom. Nedohodujeme špinavé kšefty v prítmí luxusných reštaurácií či na exotických dovolenkách …,“ menuje Matovič dôvody, pre ktoré je podľa neho OĽANO zrejme tým najlepším, čoho sa slovenský občan mohol po voľbách dočkať.

Matovičove tvrdenia vyvracajú aj jeho bývalí spojenci

Pravdou však je, že ak nepočítame kritiku opozície, aj dnes už bývalí politici, ktorí boli súčasťou OĽANO nahlas upozornili, že sa v hnutí OĽANO sklamali.

Toto už nie je moje OĽaNO, ktoré bolo nádejou, že korupcii sa postavíme čestne na všetkých frontoch.

Exminister za OĽANO Ján Mičovský.

Napríklad bývalý minister pôdohospodárstva Ján Mičovský povedal:  „Toto už nie je moje OĽaNO, ktoré bolo nádejou, že korupcii sa postavíme čestne na všetkých frontoch.“ Ďalším takýmto príkladom je aj nedávny odídenec Juraj Krúpa. Svoj odchod od Matoviča odôvodnil hodnotovými obratmi hnutia a príklonom k ultrakonzervativizmu. Za červenú čiaru označil úvahy o pripustení možnosti vytvorenia menšinovej vlády s podporou „rôznych kriminálnikov, extrémistov a fašistov“. A situácia v OČTK? O tom, že vyšetrovania fungujú všelijako, len nie dobre, svedčia rozhodnutia generálneho prokurátora, súdu, univerzálni kajúcnici, legálne odposluchy tzv. Čurillovcov, ktorí chceli podpáliť auto kolegyni z policajnej inšpekcie. Podozrenie, že minister vnútra Roman Mikulec, tiež z OĽANO, mal prijať nemalý úplatok, takisto nie je pre Matovičovo hnutie najlepšia vizitka.

„Toto je revolúcia! Toto sme Vám sľúbili“

Matovič, ktorého nedôveryhodnosť u voličov láme dlhodobo rekordy, však trvá na tom, že jeho hnutie je čisté ako ľalia a najmä protikorupčné. „TOTO NIE JE ZMENA? Toto je revolúcia! Toto sme Vám sľúbili. Toto je OĽANO. Sme jednoducho chybou v systéme. Piesok v dobre namastenom súkolí korupcie. Preto im smrdíme a zavadziame. Preto ten sústavný lynč, ponižovanie, šikana a nenávisť od prvého dňa po voľbách. 25 miliárd eur len z európskych zdrojov v nasledovných piatich rokoch je strašne veľké lákadlo na to, aby im nejaká banda bláznov, ktorí nechcú hrať ich špinavú hru, zavadzala. Robia preto čokoľvek, aby protikorupčné hnutie OĽANO potupili a zničili … a povalili vládu. Všetky zbrane a zákerné ťahy dovolené … a nám nezostáva iné, ako ten sústredený tlak mafie a ich užitočných idiotov v politike a médiách ustáť,“ dodal v poslednom nedeľnom politickom statuse.

Zdroj: fb/igor.matovic.7

Ten prvý venoval svojmu úhlavnému nepriateľovi, na ktorom si vlastne vybudoval politickú kariéru. Teraz sa karta obrátila a Matovič by bol iste vďační, keby mal medzi ľuďmi aspoň takú dôveru, akú má dnes šéf Smeru Robert Fico.

Hovorí o „plíživej legitimizáciu absolútneho Zla“

Matovič na Facebook zavesil fotku Fica, ktorý sa vyjadruje pre médiá pred televíziou TA3, kde bol diskutovať s Borisom Kollárom a k tomu napísal: „Spravodlivosť by bola veľmi rada, ak by si človek, ktorý ju vydal do područia nitrianskej mafie, prestal o ňu vytierať obsah svojich otvorov. Štvanica zaujatých novinárov od prvého dňa, keď zostali mimo ich vysnívanci, voči nepohodlným členom vlády a koalície spôsobila plíživú legitimizáciu absolútneho Zla. Gratulujem.“

Zdroj: fb/igor.matovic.7

Čo už len k tomu možno dodať? Radšej nech si názor urobí každý sám.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič o „otvoroch“ Fica a o OĽANO: Robíme presne to, čo sme ľuďom sľúbili pred voľbami!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku