tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Predsedníčka Okresného súdu Bratislava V Anna Krizáková, foto:tasr

Rušno na súde v Bratislave: Kolíková to schytala od sudcov. Protest proti jej reforme!

Dnes bolo na Okresnom súde Bratislava V rušno! Podľa našich informácií, počas návštevy ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (SaS) na pracovisku spomínaného súdu, „privítali“ zamestnanci rezortnú šéfku symbolickým protestom.

Potvrdila to i samotná predsedníčka Okresného Bratislava V Anna Križáková, ktorá odpovedala na viaceré otázky našej redaktorky Mimi Šramovej súvisiace práve s návštevou ministerky na súde v Bratislave.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. súd, kladivko, žena, sudkyňa
  2. Vľavo generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a v popredí vpravo Matúš Šutaj-Eštok (Hlas-SD).
  3. Predseda OĽANO Igor Matovič
  4. Zľava na kombosnímke Robert Fico a Rastislav Iliev.
  5. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
  6. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.
  7. Ilustračné foto

Protest proti nezmyselnej reforme?

Sudcovia chceli dať formou pokojného protestu ministerke najavo, nespokojnosť s reformou súdnictva a teda súdnej mapy, ktorú dokázala napokon v Národnej rade presadiť. „Áno, je pravdou, že zamestnanci Okresného súdu Bratislava V ako aj vedenie súdu privítali pani ministerku v oblečení čiernej farby, ktorá mala symbolizovať naše aktuálne pocity z reformy justície, prameniace z neistoty pretrvávajúcej 4 mesiace pred nadobudnutím účinnosti zákona o novej súdnej mape a tiež farbu, v ktorej vzhľadom na zrejmú nedostatočnú pripravenosť reformy vidíme jej budúcnosť v justičnom prostredí Bratislavy,“ odpovedala sudkyňa.

Rozlúčka s budovou, plne vyhovujúcou

„Takisto šlo o istú formu nedobrovoľnej politicky motivovanej rozlúčky zamestnancov a tiež sudcov s budovou súdu, ktorá je plne vyhovujúca a prispôsobená potrebám justície a vyžaduje iba kozmetické technické úpravy s minimálnymi nákladmi, na ktoré však neboli dlhodobo zo strany ministerstva napriek opakovaným žiadostiam uvoľnené potrebné finančné prostriedky, ktoré by boli zanedbateľné v porovnaní s ekonomickou náročnosťou nadchádzajúcich reformných zmien so sporným efektom predovšetkým práve v Bratislave.

ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková, foto:tasr

Kolíková administratívu na stretnutie neprizvala

„Napriek tomu, že zamestnanci neboli na stretnutie s pani ministerkou prizvaní, o jeho konaní boli informovaní zo strany vedenia súdu, nakoľko naň boli viazané ďalšie informácie o prebiehajúcom procese implementácie novej súdnej mapy, ktorých sa dlhodobo domáhajú, vzhľadom na doterajšiu veľmi nízku mieru informovanosti. Sami vyjadrili vôľu prezentovať pri príchode pani ministerky svoje pocity formou tichého dôstojného protestu, do ktorého sa zapojila aj väčšina sudcov tunajšieho súdu prítomných na stretnutí, ktorí okrem solidarity k justičným zamestnancom, ktorí sú kľúčoví z hľadiska zabezpečenia riadneho chodu súdnictva, sami zdieľajú obdobné pocity,“

Čo mala symbolizovať čierna farba odevu?

„Prevažujúca farba oblečenia prítomných nezostala bez povšimnutia pani ministerky, keď ju najskôr vnímala ako negatívny signál vo vzťahu k jej osobe, avšak po vysvetlení symboliky a významu ju akceptovala ako prejavenie nášho názoru k novej súdnej mape všeobecne. Apelovala však na potrebu kooperácie všetkých zamestnancov a sudcov pri realizácii justičnej reformy v jej prijatej podobe, ktorá úplne nezodpovedá ani jej pôvodnej predstave,“ hovorí Križanová.

Ďalej sudkyňa a predsedníčka OS BA V dopĺňa: „Pani ministerka okrem vysokej pravdepodobnosti jej skorého nadchádzajúceho odchodu z ministerského kresla v súvislosti s vládnou krízou, keď nás však uistila o tom, že súvisiace procesy sú rozbehnuté a budú pokračovať bez ohľadu na osobu ministra, zdôraznila, že rozhodne neprichádza do úvahy odloženie účinnosti súvisiacich zákonov, avšak vzhľadom na časovú náročnosť zabezpečenia adekvátnej budovy pre Mestské súdy Bratislava III a IV, ktoré majú mať spoločné sídlo, zostávajú všetci sudcovia a zamestnanci terajších okresných súdov v Bratislave do 31.03.2023 v pôvodných budovách bez sťahovania, t.z. do uvedeného času v piatich aktuálnych budovách súdov v Bratislave budú premiešaní zamestnanci štyroch novo zriadených mestských súdov.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rušno na súde v Bratislave: Kolíková to schytala od sudcov. Protest proti jej reforme!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku