tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Eduard Chmelár, foto:tasr

Chmelár: Jedinou cestou z tejto krízy sú predčasné voľby, Čaputová sa zjavne nudí!

Podľa analytika a komentátora verejného diania Eduarda Chmelára je jedinou cestou zo súčasnej hlbokej politickej a ekonomickej krízy zorganizovanie predčasných volieb, ktoré by na Slovensku rozdali mocenské karty nanovo. Politika podľa neho žije aj v lete práve preto, že vládni predstavitelia nie sú schopní prekonať svoje vzájomné konflikty. Sprevádzajúcim a podstatným javom je aj to, že sa kvôli politickým problémom koalícia nevie sústrediť na riešenie zásadných komplikácií, ktoré ľuďom priniesla kríza. Jediným politikom, ktorý má oddychovejšie obdobie a „uhorkovú sezónu“ je podľa neho prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá sa vraj viac sústredí na voľnočasové aktivity ako na výkon svojej funkcie.

„Jedinou cestou z tejto krízy sú predčasné voľby. Vládna kríza spôsobuje, že uhorková sezóna prakticky neexistuje (resp. má ju len Zuzana Čaputová, ktorá akoby stratila agendu, zjavne sa nudí a na sociálnej sieti píše o cvičení pilates, záhradke, bicyklovaní, objímaní s detičkami a podobných bulvárnych témach). Ak sa neudeje nič mimoriadne, Slovensko smeruje k predčasným parlamentným voľbám, bez ohľadu na to, či si ich taký rozhodujúci činiteľ ako Veronika Remišová želá alebo nie. Ukazuje sa totiž, že táto koalícia nielenže nie je schopná spravovať štát, ona nevie riešiť ani zdanlivo banálne problémy medzi sebou. Slovensko trpí na to, že nemá na svojom čele naozajstných lídrov, ktorí by ho dokázali previesť očakávanou búrkou. Eduard Heger by nám snáď mohol vysvetliť, na čo bolo dobré to piatkové stretnutie predsedov koaličných strán, ktoré sa nemohlo skončiť inak ako hádkou. Ak všetci vieme, že ide o dlhodobý osobný spor Richarda Sulíka s Igorom Matovičom, potom ho mal premiér riešiť diskrétne, nie so všetkými. Ale ono je to napokon aj tak všetko jedno, lebo ten, kto berie politiku osobne, v nej nemá čo robiť,“ uviedol Chmelár.

Temná dohoda Čaputovej so Sulíkom?

Chmelár zároveň vidí jednu jasnú cestu, pomocou ktorej by Sulík mohol ostať vo vláde OĽANO aj so všetkými svojimi ministrami aj napriek tomu, že podajú demisiu. V momente demisie by bolo otázne, či má Čaputová naozaj záujem za každú cenu chrániť existenciu vlády premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), alebo či vypočuje prianie ľudí, ktorí väčšinovo už súčasnú vládu nechcú.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Richard Sulík, rokovanie vlády, Bôrik
 2. Brigita Schmögnerová na diskusii Stredoeurópskeho fóra 17. novembra 2009 v Bratislave.
 3. Predseda OĽANO Igor Matovič
 4. Zľava na kombosnímke Robert Fico a Rastislav Iliev.
 5. Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD).
 6. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD)
 7. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
 8. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
 9. Zľava Igor Matovič (OĽANO) a Boris Kollár (Sme rodina).
 10. Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)
 11. Igor Matovič v časoch, keď riadil Slovensko z pozície premiéra.
 12. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
 13. Na kombosnímke zľava Richard Sulík a Eduard Heger.
 14. Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu SR Veronika Remišová (Za ľudí).

„Predstavte si situáciu, že Richard Sulík sa dohodne so Zuzanou Čaputovou, ako zostať vo vláde a nestratiť pritom tvár. Ministri za SaS podajú demisiu a prezidentka ju neprijme. Opozícia sa samozrejme okamžite obráti na ústavný súd, lenže ten (na rozdiel od verdiktu o referende) v tomto prípade nemá žiadnu zákonnú lehotu na rozhodnutie, preto môže vláda teoreticky vydržať až do konca funkčného obdobia. Svinstvo? Samozrejme, ale o tom, či bude reálne, nerozhodujú morálne dilemy, ale odpoveď na otázku, či chce Progresívne Slovensko predčasné voľby, resp. aký je záujem tých, ktorí prezidentku z rôznych dôvodov vo funkcii držia. Zuzana Čaputová totiž nikdy, naozaj nikdy nekonala proti vôli svojej materskej strany, naopak, pomáha jej pretláčať jej vlastnú agendu,“ myslí si Chmelár.

„Je absurdné, aby vládny kabinet zdôvodňoval svoju existenciu strachom z príchodu konkurenta“

Vláda by však aj napriek možným scenárom udržania sa mala podľa analytika jednoznačne odísť a to už len preto, že nie je schopná odôvodniť svoju existenciu pozitívnym spôsobom. Faktom je, že argument, že hrozí príchod opozície k moci, by nemal byť braný za dostatočný.

„Táto vláda by mala jednoznačne odísť. Jednak dokazuje, že nie je schopná ochrániť obyvateľov pred očakávanou ekonomickou katastrofou a jednak je absurdné, aby akýkoľvek vládny kabinet zdôvodňoval svoju existenciu strachom z príchodu konkurenta. To je naozaj trošku málo. Každý by mal pochopiť, že táto vláda preukázala maximálnu neschopnosť pri riadení štátu a jediné, čo ešte môže dokázať (resp. po čom túži) je zavrieť Fica, pričom každý volič by si mal zvážiť, či mu táto politická pomsta stojí za zničenie krajiny. Matovičove reči o tom, že oni nekradnú a nekryjú korupciu, sú obyčajné táraniny. Odhliadnuc od toho, že tento človek kryje vyšetrovanie úplatkov ministra vnútra, že ministerstvo obrany robí desivo netransparentné obchody bez výberového konania, že cez jednu trnavskú firmičku našiel len iné spôsoby rozkrádania štátu, tak nám tu táto vláda zanechala šialene neefektívnym rozhadzovaním takú sekeru, že sa z toho bude štátny rozpočet spamätávať ťažšie ako po akejkoľvek zlodejine. Z tejto krízy je jediná cesta von: nech rozdajú nanovo karty voliči!,“ uzavrel Chmelár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár: Jedinou cestou z tejto krízy sú predčasné voľby, Čaputová sa zjavne nudí!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku