tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
Premiér SR Eduard Heger (OĽANO). Foto: tasr

Mimovládky vyzývajú Hegera. Musí odmietnúť akúkoľvek spoluprácu s ĽSNS a Republikou

Občianske organizácie vyzvali premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) na odmietnutie spolupráce vládnych strán s poslancami, ktorí kandidovali v posledných voľbách za stranu ĽSNS a ktorí svojím konaním a vystupovaním „znevažujú základné ľudské práva, prispievajú k polarizácii spoločnosti“. TASR o tom informovala jedna z predstaviteliek Občianskej platformy pre demokraciu a riaditeľka organizácie Via Iuris Katarína Batková.

„Títo poslanci a poslankyne kandidovali spoločne s právoplatne odsúdeným poslancom za nenávistné prejavy voči menšine a s obvineným, teraz už právoplatne odsúdeným, za prejavy sympatií k hnutiam potláčajúcim ľudské práva. Od ich činov a výrokov, porušujúcich zákony a nerešpektujúcich ochranu práv iných, sa nikdy verejne nedištancovali,“ pripomenuli autori výzvy.

Related Posts

  1. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
  2. minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)
  3. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  4. Zľava Igor Matovič (OĽANO) a Boris Kollár (Sme rodina).
  5. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD)
  6. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Vyhlásili tiež, že pre každého demokrata musí byť neprípustné spájať sa s poslancami, ktorí kandidovali za stranu usvedčených a odsúdených extrémistov. Legitimizovať extrémistov spoluprácou je podľa občianskych organizácií zlyhaním základných demokratických hodnôt a princípov, na ktorých bola vládna koalícia postavená.

Do výzvy sa podľa Bartkovej zapojilo vyše 57 platforiem, občianskych iniciatív a mimovládnych organizácií, ktoré združujú vyše 450 subjektov občianskej spoločnosti. Občianske organizácie oceňujú doterajšie kroky vlády smerujúce k návratu k právnemu štátu a vyšetreniu zločinov. „Neznamená to však, že občianska spoločnosť môže zabudnúť na iné dôležité ciele a hodnoty, na ktorých je Slovenská republika postavená,“ uviedli vo výzve. Zachovanie týchto hodnôt je podľa predstaviteľov občianskeho sektora nevyhnutné a kľúčové najmä v zložitých krízových situáciách a zlomových momentoch, akým dnes Slovensko a svet čelia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mimovládky vyzývajú Hegera. Musí odmietnúť akúkoľvek spoluprácu s ĽSNS a Republikou

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku