eReport.sk
Eduard Heger
Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger, foto:tasr

Heger ohlásil termín ďalšieho stretnutia koalície. Kollár: Posunul sa tak, aby to stihol aj Sulík


Ďalšie koaličné rokovanie o riešení vládnej krízy bude v sobotu (20. 8.) dopoludnia vo vládnom hoteli Bôrik. Zvoláva ho premiér Eduard Heger (OĽANO). Pre TASR to potvrdila hovorkyňa premiéra Ľubica Janíková.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
  2. Bez tohto sa nepohneme!
  3. Zľava Igor Matovič (OĽANO) a Boris Kollár (Sme rodina).
  4. Sulík otvorene
  5. Údaje priniesli Dáta bez pátosu
  6. Prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
  7. Branislav Becík, starosta
  8. Sulík otvorene

Strany SaS a Za ľudí už povedali, že na stretnutie prídu. Predseda Sme rodina Boris Kollár uviedol, že stretnutie sa posunulo tak, aby ho stihol aj šéf SaS Richard Sulík po návrate z dovolenky a mohli sa stretnúť všetky štyri strany.

Podľa OĽANO je Sulíkovo tvrdenie úsmevné

SaS a OĽANO sa naďalej obviňujú pre postoj voči tzv. prorodinnému balíčku. SaS v stanovisku uviedla, že vetovať ho nebolo možné, a pripomenula, že líder OĽANO Igor Matovič aj verejne tvrdil, že balíček SaS vetovať nemôže, pretože je v súlade s programovým vyhlásením vlády. „Tvrdenie, že predseda SaS nevetoval prorodinný balíček preto, lebo sa obával, že nebude veto SaS akceptované, je úsmevné,“ uviedlo hnutie v stanovisku, ktoré zaslal mediálny tím OĽANO.

Líder liberálov: Ponúkol som mu spoluprácu

Hnutie tiež tvrdí, že vypovedanie koaličnej zmluvy a hrozba rozbitia vlády zo strany SaS prišli bez varovania pred hlasovaním o rodinnom balíčku. SaS zároveň odmietla, že by v aktuálnej situácii šlo o osobný spor medzi Sulíkom a Matovičom. „Napriek všetkým urážkam a klamstvám, na ktoré už vyše roka nereagujem a nad ktoré som sa povzniesol, som navrhol Igorovi Matovičovi ešte minulý rok zakopať vojnovú sekeru. Ponúkol som mu spoluprácu a uistil som ho, že môže rátať s plnou podporou poslaneckého klubu,“ povedal v stanovisku SaS jej šéf Richard Sulík.

Gröhling: Matovič je prilepený na stoličke

Podpredseda strany a minister školstva Branislav Gröhling dodal, že namiesto toho, aby Matovič priznal svoje chyby a nechal dovládnuť štvorkoalíciu, „robí z toho osobný spor, prehlbuje vládnu krízu a je prilepený na stoličke“.

Piatkové (12. 8.) stretnutie koalície vo vládnom hoteli Bôrik finálne riešenie neprinieslo. Predsedníctvo a poslanci OĽANO ešte predtým vyhlásili, že Matovič ostane ministrom financií aj po uplynutí ultimáta od SaS. Liberáli zopakovali, že pokiaľ Matovič neodíde do konca augusta z vlády, ministri za SaS podajú demisiu. Premiér možnosť predčasných volieb nepripúšťa a apeluje na stabilitu. OĽANO i Za ľudí hovoria o potrebe zachovať štvorkoalíciu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger ohlásil termín ďalšieho stretnutia koalície. Kollár: Posunul sa tak, aby to stihol aj Sulík

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne