eReport.sk
Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS)
Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

Sulík sa teší a ďakuje. Vôbec netají, že sa odvďačí aj Kollárovi: Krajniak s nami môže rátať!


Argumenty lídra opozičnej strany Smer-SD Roberta Fica boli veľmi slabé, tvrdí minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). „V úvodnej reči, kde mal odôvodniť moje odvolanie, začal riešiť moje stredoškolské vysvedčenie. Ukazuje to dosť veľkú prázdnotu týchto argumentov,“ uviedol Sulík.

Pokračoval, že prakticky celé kluby OĽANO, SaS a Sme rodina hlasovali proti tomuto návrhu. „Chcem sa poďakovať týmto poslancom a aj Igorovi Matovičovi (OĽANO) za jeho dnešné vyjadrenia, vnímam to ako ústretové gesto z jeho strany,“ povedal Sulík. Podľa neho ide o silný signál, lebo je vidieť, že on a strana majú v koalícii silnú podporu a takéto kroky ju zotavujú.

Sulík: Viem, že sa chystá odvolávanie Krajniaka

„Viem, že sa chystá odvolávanie Milana Krajniaka (Sme rodina). Tam je pre mňa najsilnejší argument, že Krajniak už v auguste podal trestné oznámenie. Krajniak môže rátať, že 19 poslancov za SaS bude hlasovať proti tomuto odvolaniu,“ reagoval Sulík.

Pokračoval, že na Ministerstve hospodárstva (MH) SR robia všetko preto, aby mali rastúce ceny energií čo najmenší dosah na domácnosti. „V prípade plynu je situácia taká, že domácnosti v budúcom roku budú musieť vynaložiť menší podiel zo svojich príjmov, ako to bolo minulý rok,“ dodal Sulík.

Smer: Sulík ohrozuje tretinu slovenských domácností

Opozičný Smer-SD v stanovisku po hlasovaní uviedol, že Sulík nepredložil žiadne reálne opatrenia na zmiernenie dôsledkov prudkého nárastu cien energií. „Svojím liberálnym postojom, že trh všetko vyrieši, ohrozuje minimálne tretinu slovenských domácností, ktoré nie sú schopné plnohodnotne zaplatiť si kúrenie plynom, a firmy, v ktorých energie predstavujú najvyššiu nákladovú položku,“ podčiarkol v reakcii Smer a pripomenul aj medializované informácie o austrálskom ranči Sulíka: „Je neuveriteľné, že Sulík ako odpoveď na zimu ponúka svoje riešenie – v zimných mesiacoch odídem do Austrálie na svoj niekoľkomiliónový ranč. Je nemožné, aby odmietal informácie, kto je jeho spoluvlastníkom na tomto ranči.“

Smer podával návrh nielen na vyslovenie nedôvery Sulíkovi, ale aj prijatie uznesenia, aby vláda SR predložila zmysluplný plán boja proti zdražovaniu. „Ani toto uznesenie vládna koalícia nepodporila (viac ako 80 poslancov hlasovalo proti), čím dáva jasne najavo, že vláda sa rozhodla vydať občanov a firmy vlčím podmienkam voľného trhu,“ dodala opozičná strana.

Za odvolanie hlasovalo 50 prítomných poslancov

Sulík ustál pokus o jeho odvolanie a zostáva tak vo funkcii ministra hospodárstva. Plénum Národnej rady (NR) SR ho v stredu podržalo. Za jeho odvolanie hlasovalo 50 zo 136 prítomných poslancov. Návrh na vyslovenie nedôvery Sulíkovi iniciovali poslanci opozičného Smeru-SD.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Veronika Remišová (Za ľudí).
  2. Podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS)
  3. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).
  4. Richard Sulík (SaS)

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík sa teší a ďakuje. Vôbec netají, že sa odvďačí aj Kollárovi: Krajniak s nami môže rátať!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne