eReport.sk
Výcvik za státisíce eur
Jaroslav Naď. Foto: tasr

VIDEO Naďov MEGANÁKUP! Vláda ide masívne investovať do bojových vozidiel


AKTUALIZOVANÉ – Drahota, aká tu ešte nebola, drastické zvyšovanie cien energií a vlastne všetkého, občanom ich zárobky prestávajú stačiť. Vláda ľuďom dostačne nepomáha, vyhovára sa na obmedzené finančné zdroje, vraj tých peňazí nie je dosť. Na čo ale má to je, zdá sa, nákup bojovej techniky zo Švédska. Naši vládni politici sa za ňu chystajú zaplatiť naozaj poriadny balík.

Slovensko nakúpi pásovú techniku od Švédska. Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel CV9035 by vrátane nákladov na infraštruktúru malo zaplatiť vyše 1,6 miliardy eur. Obstaranie techniky pre Ozbrojené sily SR v utorok schválila vláda. Informoval o tom podľa TASR minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

Pri ponukách sa prihliadalo na celkovú cenu

Obstaranie pásovej techniky považuje rezort za najvýznamnejší krok k naplneniu záväzku vybudovať ťažkú mechanizovanú brigádu. Pri vyhodnotení ponúk sa prihliadalo na celkovú cenu vozidla a integrovanej logistickej podpory, prevádzkové náklady, splnenie technických požiadaviek, percento zapojenia slovenského obranného priemyslu, termíny dodávok a interoperabilitu s NATO.

Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR, generál Daniel Zmeko predpokladá, že tieto vozidlá budú slúžiť trom mechanizovaným práporom. „Tie vozidlá by mali pomôcť ozbrojeným silám, ktoré sú v relatívne skromných počtoch, aby sme prípadnú kvantitu vyvažovali kvalitou. Preto sme hľadali to, čo je momentálne najlepšie na trhu a odskúšané,“ poznamenal. Zmeko dodal, že staré vozidlá budú postupne vyradzované, nebudú však ani predané, ani zničené. Mali by sa uložiť, aby boli v prípade potreby pripravené na obranu.

Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko sa rozpráva s médiami počas 87. rokovania vlády SR v Bratislave 28. júna 2022. – Foto: tasr

Minister Naď priblížil, že ide o nové vozidlá a preto bude pre ne potrebné pripraviť aj infraštruktúru, ako sú garáže či miesta na státie a opravu. „V najbližších rokoch budeme veľa investovať do infraštruktúry,“ podotkol Naď.

VIDEO Minister obrany o nákupe vojenskej pásov techniky, ktorú schválila vláda

Primárnym subkontraktorom bude štátna spoločnosť ZTS – Špeciál. Z projektu budú podľa neho dlhodobo profitovať ďalšie desiatky slovenských štátnych a súkromných spoločností.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nikdy ma nezastrašíte!
  2. ZMOS apeluje na Hamrana so Šimkom
  3. Gitanas Nauséda, prezident Litvy.
  4. Nemecký kancelár Olaf Scholz
  5. Z čoho splatia kampaň?
  6. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak kráča okolo ruského tanku po bojoch počas 55. dňa ruskej invázie na Ukrajinu 19. apríla 2022 v ukrajinskej obci Moščun.
  7. Naď spomína na zosnulého veterána Bočeka
  8. Je extrémista ten kto chce mier?
  9. Vpravo minister obrany SR Jaroslav Naď a vľavo minister obrany Fínskej republiky Antti Kaikkonen.
  10. Šéf diplomacie Európskej únie Josep Borrell.

Ministerstvo obrany SR dostalo po oslovení krajín päť ponúk od štyroch krajín, Maďarska, Švédska, Španielska a Poľska, ktoré sa do užšieho výberu nedostalo.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Naďov MEGANÁKUP! Vláda ide masívne investovať do bojových vozidiel

Odoberať
Upozorniť na
37 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: