eReport.sk
Budú dymiace komíny opäť tvrdou realitou Slovenska už najbližšiu zimu? Zdroj: pixabay.com

Zlá správa pre Slovákov: Ceny plynu a elektriny zostanú na vysokej úrovni aj v ďalších rokoch

Vysoké ceny plynu, elektrickej energie a ropy ženú nahor aj ceny ostatných tovarov a služieb. Kým vlády jednotlivých štátov pomáhajú svojím občanom ako môžu, naši politici sa buď hádajú, alebo iba sľubujú.

Ceny plynu a elektrickej energie zostanú na vysokej úrovni ešte niekoľko rokov. Povedal to v rozhovore pre denník Süddeutsche Zeitung šéf nemeckého energetického koncernu RWE Markus Krebber, pričom ako dôvod uviedol dôsledky vojny na Ukrajine. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Vrátime sa k starému „dobrému“ uhliu?

„Bude to trvať ešte tri až päť rokov,“ povedal Krebber v súvislosti s komplikáciami s dodávkami energií do Nemecka. „Potrvá totiž určitý čas, než sa vytvoria nové kapacity a ďalšie krajiny budú môcť dodať ďalšiu energiu“. V súvislosti s problémami na trhu energií Krebber privítal plány ministra hospodárstva Roberta Habecka opätovne využiť uhoľné elektrárne a zmierniť tak spotrebu zemného plynu. „Len čo je možné prejsť na iný zdroj energie, malo by sa k tomu pristúpiť,“ povedal Krebber. Na druhej strane vylúčil možnosť, že by posledné jadrové elektrárne v Nemecku pokračovali v činnosti aj po roku 2022.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Odborník na energie a energetické audity firiem Michal Kolimár z PPA Power DS
  2. Slovenský premiér Eduard Heger odpovedá na otázky novinárov počas príchodu na summit EÚ v Bruseli vo štvrtok 23. júna 2022.
  3. plynovod Vojany Užhorod
  4. plynovod Vojany Užhorod
  5. Ľudia protestujú proti prudko stúpajúcim životným nákladom v Londýne v sobotu 18. júna 2022.
  6. Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck sa prihovára počas Dňa priemyslu (TDI) organizovaného Federáciou nemeckého priemyslu (BDI) v Berlíne 21. júna 2022.

Obmedzovanie dodávok zemného plynu z Ruska je však už poriadne cítiť. „Aj my dostávame podstatne menej, než je objem, na akom sme sa dohodli,“ uviedol šéf RWE. Spoločnosť, ktorá prevádzkuje elektrárne v Nemecku, Británii a Holandsku, „musí v súčasnosti nakupovať palivo za podstatne vyššie ceny, pričom tie naďalej rastú,“ dodal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zlá správa pre Slovákov: Ceny plynu a elektriny zostanú na vysokej úrovni aj v ďalších rokoch

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti