eReport.sk
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie na tému - Reakcia na medializované informácie 16. mája 2022 v Bratislave.
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran. Foto: tasr

Hamranov subvenčný podvod za 800 tisíc eur? Diskreditujúca nahrávka vraj skutočne existuje!

Kauza, z ktorej by sa policajný prezident Štefan Hamran za normálnych okolností tak ľahko nevymotal. Je síce záhadné, prečo s nahrávkou doteraz orgány činné v trestnom konaní, aspoň podľa dostupných informácií, nepracujú. Ide o dvojaký meter, alebo im do vykreslenia celého príbehu chýbajú patričné informácie?

Hamran mal na základe nahrávky, o ktorej reálnej existencii majú informácie Hospodárske noviny, ešte ako šéf Lynx komanda podvodne využiť peniaze vyplatené z Národnej banky Slovenska vo výške 800 tisíc eur. Nakúpiť mal vozidlá na prevoz peňazí, no podľa nahrávky išli peniaze na luxusné limuzíny. Hamran sa má na nahrávke rozprávať s dvomi osobami o tom, že „ani Pán Boh to neskontroluje“. Ak by sa informácie ukázali ako pravdivé, Hamranovi by mohlo hroziť trestné stíhanie za subvenčný podvod. Uvádza portál Hospodárske noviny.

Kde sa stratila morálka?

Hamran pravidelne verejne hovorí o potrebe morálky, poctivosti a slušnosti v policajnom zbore, čo vraj vyžaduje aj od svojich podriadených. Opozícia o ňom naopak tvrdí, že plne presadzuje a vykonáva záujmy ministra financií SR Igora Matoviča (OĽANO) v podobe prenasledovania a umlčiavania opozičných predstaviteľov. Hamran sa takýmto obvineniam bráni, no faktom je, že v niektorých otázkach verejne obhajuje vyšetrovateľov podozrivých zo zneužitia právomoci verejného činiteľa, známych ako „čurillovci“.

Bude vás zaujímať:

 1. Jedna z troch variant, ako má vyzerať vozidlo slovenskej polície.
 2. Ján Drgonec
 3. Dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.
 4. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.
 5. V popredí Jaroslav Naď (OĽaNO).
 6. Zľava šéf hnutia OĽANO Igor Matovič a jeho minister Vladimír Lengvarský.
 7. Počítanie euro bankoviek
 8. Na kombosnímke zľava Jaroslav Naď a Robert Fico.
 9. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
 10. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie na tému - Reakcia na medializované informácie 16. mája 2022 v Bratislave.
 11. Robert Fico (Smer-SD).

Nahrávka spochybňuje nie len zákonnosť Hamranovho konania, ale aj jeho osobnostnú integritu, aspoň tú, ktorú prezentuje navonok.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hamranov subvenčný podvod za 800 tisíc eur? Diskreditujúca nahrávka vraj skutočne existuje!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti