eReport.sk
Nemecký kancelár Olaf Scholz
Nemecký kancelár Olaf Scholz. FOTO TASR/AP

NATO bude dodávať Ukrajine zbrane dovtedy, kým to bude nutné


Spojenci NATO budú pokračovať v dodávaní zbraní na Ukrajinu počas jej vojny proti Rusku dovtedy, kým to bude nutné. Vyhlásil to nemecký kancelár Olaf Scholz v stredu pri príchode na summit NATO, ktorý sa koná v Madride.



“Je dobré, že krajiny, ktoré sa tu zišli, i mnohé iné prispievajú k tomu, aby sa Ukrajina mohla brániť, a to či už finančnými prostriedkami, humanitárnou pomocou, alebo poskytovaním zbraní, ktoré Ukrajina urgentne potrebuje,” uviedol Scholz.

“Ten odkaz je: Budeme to robiť tak dlho a tak intenzívne, ako to len bude nutné, aby sme umožnili Ukrajine brániť sa,” dodal nemecký kancelár.

Lídri 30 členských štátov Severoatlantickej aliancie sa v týchto dňoch stretávajú v Madride, aby sa v súvislosti s vojnou na Ukrajine dohodli na novej strategickej koncepcii pre Európu.

„znacka
znacka kvality

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NATO bude dodávať Ukrajine zbrane dovtedy, kým to bude nutné

7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných