eReport.sk
Nikdy ma nezastrašíte!
Exminister obrany Jaroslav Naď. Zdroj: fb/jaronadpublic

FOTO Naď je nadšený zo stretnutia s Kličkom! Čo odkázal starosta Kyjeva Slovákom?


Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) sa na summite v Madride stretol s bývalým boxerom a súčasným starostom Kyjeva Vitalijom Kličkom. Podľa Naďových slov mal Kličko Slovensku poďakovať za pomoc vo vojne s Ruskom. Ľuďom minister odkazuje, že pomocou Ukrajine, a to aj tou vojenskou, robíme ako krajina správnu vec.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Britský premiér Boris Johnson.
  2. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
  3. Výcvik za státisíce eur
  4. Krv v očiach, krv v slovách

„Na summite v Madride mi Vitalij Kličko spolu so svojím bratom Vladimirom poďakovali za nesmiernu vôľu, ktorú ako krajina prejavujeme trpiacim Ukrajincom. Naša ochota nesmie zastať na hlase tých, ktorí populisticky a kategoricky odmietajú pomôcť, pretože povýšili svoje záujmy nad utrpenie nespravodlivo umierajúcich,“ popísal Naď skúsenosť s bývalým športovcom na sociálnej sieti.

Kličkov odkaz Slovensku

Kličko mal podľa ministra poslať Slovensku veľavravný odkaz. Ukrajinci zjavne majú za to, že s nimi vo vojne ťaháme za jeden povraz. “Ak dovolíme Putinovi vyhrať na Ukrajine, výsledky budú hrozné nielen pre našu krajinu. Ďakujem Slovensku za veľkú pomoc, nikdy na to nezabudneme!,“ citoval Klička Naď. „Jeho slová sú pravdivé, opierajú sa o smutnú skúsenosť no zároveň v nich cítiť odhodlanie a vieru. Celý demokratický svet urobí všetko pre to, aby boli zlo a nespravodlivosť potlačené,“ dodal minister.

„Robíme správnu vec“

Naď je o správnosti prístupu vlády ku konfliktu na Ukrajine zjavne presvedčený. Tvrdí dokonca, že nám to môže zabezpečiť život bez vojny v budúcnosti.

„Všetkých ubezpečujem, že robíme správnu vec a urobíme maximum, aby Slovensko nikdy priamo nespoznalo krutosť vojny. Je to ale snaha, ktorá si vyžaduje úsilie nás všetkých, zmier v rodinách, ochota medzi priateľmi či pochopenie medzi kolegami. Ukrajina stojíme pri vás!,“ uzavrel Naď, pričom k svojmu statusu pripojil aj spoločnú fotografiu so starostom ukrajinskej metropoly.

Zdroj: fb/jaronadpublic

Rusko vo štvrtok stiahlo svoje sily z ukrajinského Hadieho ostrova. Odchod ruskej armády z neho potvrdilo ruské ministerstvo obrany i ukrajinské operačné velenie Juh. Minister obrany komentoval aj túto informáciu, na sociálnej sieti to však neurobil práve diplomatickým jazykom. Napokon, posúďte sami.

Zdroj: fb/jaronadpublic

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Naď je nadšený zo stretnutia s Kličkom! Čo odkázal starosta Kyjeva Slovákom?

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: