eReport.sk
Ideme správnym smerom
Daniel Lipšic, foto: tasr

VIDEO Kaliňák o Lipšicovi: Právny deviant sediaci na čele sadistov a tyranov!

Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, ktorý si nedávno vyskúšal podmienky vo väzbe na vlastnej koži, odhalil pri uverejňovaní šokujúcej nahrávky prokurátora Lipšicovho Úradu špeciálnej prokuratúry Ondreja Repu nové údajné zistenia o vydieraní potenciálnych svedkov a manipulovaní trestných vecí. Vláda sa tak podľa neho snaží zatvoriť najvyšších opozičných predstaviteľov a odstrániť tak politickú konkurenciu násilne, nie politicky. Participovať má na tom nie len minister financií Igor Matovič a minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO), ale aj Matovičov nominant a špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

„Milan Lučanský, Branislav Zurian, Vladimír Pčolinský, vyšetrovateľ Kaľavský, Kučerka a Emmel, to všetko sú ľudia, ktorí zistili, že Úrad špeciálnej prokuratúry podvádza sudcov, ľudí, celý právny systém. A išlo o celú organizáciu naprieč, samozrejme česť výnimkám,“ tvrdí Kaliňák s tým, že špeciálna prokuratúra podľa neho definitívne stratila „právo na existenciu“.

Pochybný Lipšic?

Veľa sa pri týchto tvrdenia skloňuje práve Lipšicove meno. Lipšic sa stal špeciálnym prokurátorom kontroverzným spôsobom. Vláda najprv zmenila zákonné normy tak, aby sa špeciálnym prokurátorom mohol stať aj neprokurátor a neskôr zvolila za šéfa ÚŠP Lipšica bez akýchkoľvek predchádzajúcich prokurátorských skúseností. Veľa sa diskutovalo taktiež o Lipšicovej bezpečnostnej previerke. Zámer, s akým predstavitelia vlády vykonávali tieto kroky, podľa mnohých pochybné, je pri tom podľa Kaliňáka jasný.

Zdroj: yt/smersd

„Zamýšľam sa teraz, keď svedkovia v prípade kauzy Dobytkár zmenili výpovede, začali hovoriť pravdu a celá veľká údajne korupčná kauza sa rozpadla na prach, ako sa teraz cíti prokurátor ÚŠP, ktorý nedovolil manželke advokátova Krivočenka obvineného v tejto kauze, aby mala prístup k informáciám o jeho zdravotnom stave a ten vo väzbe zomrel. Tak mu bolo zabránené, aby predložil dôkazy o zmanipulovaní celého procesu!,“ spomína Kaliňák na ďalší prípad, kedy človek vo väzbe prišiel o život.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. November 2020: Minister financií Eduard Heger (vľavo) predstavil nového šéfa Finančnej správy Jiřího Žežulku (vpravo).
 2. Nenechajme sa Matovičom oklamať
 3. Robert Fico za rečníckym pultom počas tlačovky pred budovou Generálnej prokuratúry SR.
 4. Nie je korupcia ako korupcia?
 5. Starosta obce Záhorská Ves Boris Šimkovič.
 6. Porušil Vagovič prezumpciu neviny?
 7. Mikulcov výsmech nie je na mieste
 8. NAKA
 9. Vladimír Pčolinský.
 10. Zľava minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a Milan Lučanský počas zasadnutia Ústredného krízového štábu v súvislosti s vývojom situácie ohľadom nového koronavírusu 14. júla 2020 v Bratislave.
 11. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ondrej Repa.
 12. Robert Fico a predstavitelia Smeru-SD
 13. Na kombosnímke zľava Marián Kučerka a Daniel Lipšic.
 14. ÚŠP je rajom kajúcnikov
 15. Finančníka Martina Kvietika privádza eskorta na Špecializovaný trestný súd, archívna snímka.

„Títo ľudia sú sadisti a tešia sa týraniu ľudí. Takýto prokurátori sa snažia dokazovať, že majú silu, že sú drsní chlapi. A na ich čele sedí právny deviant Lipšic. Ktokoľvek, kto sa im vzoprel, bol tvrdo postihovaný. Toto musí na Slovensku raz a navždy skončiť,“ dodal.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kaliňák o Lipšicovi: Právny deviant sediaci na čele sadistov a tyranov!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: