tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Šéf OĽaNO Igor Matovič. Foto: tasr

Vydieral Matovičov šéf Finančnej správy Suchobu? Aj napriek zverejnenej komunikácii to popiera

Šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico hovorí o vypaľovaní podnikateľa Michala S. finančnou správou (FS). Z uniknutej komunikácie má podľa jeho slov vyplývať, že mal o vypaľovaní vedieť aj súčasný premiér Eduard Heger (OĽANO). Predseda vlády aj prezident FS Jiří Žežulka tieto tvrdenia odmietajú.

Ide o vydieranie?

„Pred niekoľkými dňami sa objavila emailová komunikácia medzi známym udavačom Michalom S. a jeho advokátkou. Michal S. sa v maile posťažoval, že ho súčasný prezident finančnej správy Žežulka vypaľoval. Firma Michala S. robila pre finančnú správu, ale finančná správa jej za prácu neplatila,“ podotkol Fico. Z komunikácie má podľa jeho slov vyplývať, že faktúry mala finančná správa vyplatiť až potom, ako Michal Suchoba zaplatí desať percent z objemu vystavených faktúr alebo od dvoch do piatich miliónov eur.

„Odmietam a považujem za absurdné akékoľvek tvrdenia o tom, že by som sa ako minister financií podieľal na páchaní trestnej činnosti. Práve naša vláda začala proces očisty a transparentného fungovania finančnej správy,“

reagoval Heger pre TASR.

Ďalej zdôraznil, že Michala Suchobu osobne nepozná. „Vedome som sa s ním nestretol a už vôbec nerokoval. Zároveň som ako minister financií nevyvíjal vo vzťahu k spomínanej ani žiadnej inej firme žiadne aktivity,“ poznamenal s tým, že polícia, prokuratúra a súdy majú jeho plnú dôveru, a preto im v prípade potreby poskytne súčinnosť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľudovít Makó
  2. November 2020: Minister financií Eduard Heger (vľavo) predstavil nového šéfa Finančnej správy Jiřího Žežulku (vpravo).
  3. Robert Fico za rečníckym pultom počas tlačovky pred budovou Generálnej prokuratúry SR.
  4. Eduard Chmelár
  5. Vláda schválila stabilizačný príspevok

Žežulka odmietol, že by kohokoľvek zo spoločnosti Allexis žiadal o úplatok. „Neurobil som tak priamo ani prostredníctvom inej osoby. Dňa 15. septembra som sa oboznámil s obsahom anonymného blogu a ako príslušník FS som okamžite podal podnet na sekciu inšpekcie a vnútornej kontroly, aby boli uvedené podozrenia preverené,“ uviedol pre TASR s tým, že zároveň požiadal kolegov, aby ihneď začali spoluprácu s orgánmi činnými v trestnom konaní. Podal tiež trestné oznámenie na autora blogu pre podozrenie z trestného činu ohovárania.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vydieral Matovičov šéf Finančnej správy Suchobu? Aj napriek zverejnenej komunikácii to popiera

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku