tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Robert Fico za rečníckym pultom počas tlačovky pred budovou Generálnej prokuratúry SR.
Robert Fico za rečníckym pultom počas tlačovky pred budovou Generálnej prokuratúry SR. Foto: yt/smer-sd

Smer podporí Matovičovo odvolávanie. Strana vidí riešenie vládnej krízy v predčasných voľbách

Opozičný Smer-SD podporí odvolávanie ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) z funkcie všetkými 27 hlasmi. Samotné odvolávanie v Národnej rade SR bude však podľa neho „len nechutným divadlom bez užitočného konca“. Smer-SD to uviedol na sociálnej sieti s tým, že jediné riešenie ústavnej krízy sú predčasné voľby. Matovičovo odvolávanie iniciovala opozičná SaS.

„Samotné odvolanie Igora Matoviča bez predčasných volieb nič nevyrieši. Nebude ani chlieb lacnejší, ani sa nezmení vládna mizéria predstavovaná najmä premiérom Eduardom Hegerom,“

píše Smer-SD na sociálnej sieti.

Opozičná strana trvá na predčasných voľbách, ktoré považuje za jediné východisko z hlbokej ústavnej, vládnej a spoločenskej krízy. „Smer-SD bojuje za predčasné voľby a neželá si návrat SaS, ktorá nesie rovnakú mieru zodpovednosti za tragický vývoj na Slovensku,“ doplnila strana.

Návrh podporilo viacero poslancov

Návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi financií Igorovi Matovičovi podpísalo 32 poslancov. Okrem SaS ho podporili nezaradení Miroslav Kollár a Tomáš Valášek i deväť poslancov z mimoparlamentného Hlasu-SD.

Mohlo by vás zaujímať:

„Svoje povinnosti Matovič neplní v záujme občanov. Spôsobom výkonu funkcie ministra financií porušuje ústavu a zákony a podkopáva vieru občianskej spoločnosti v čestný a zodpovedný výkon funkcie,“ argumentujú liberáli s tým, že svojimi nápadmi a návrhmi ruinuje verejné financie a svojím prístupom sťažuje činnosť vlády. SaS vylučuje osobné dôvody na Matovičovo odvolanie.

Matovič na iniciatívu SaS reagoval slovami o spájaní sa s mafiou. Krok liberálov označil za potvrdenie, že sa SaS po voľbách „bez hanby spojí aj so smerákmi“ či s Hlasom-SD. Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš vidí za postojom SaS snahu o pomstu Matovičovi.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smer podporí Matovičovo odvolávanie. Strana vidí riešenie vládnej krízy v predčasných voľbách

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku