tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO)
Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).Zdroj: tasr

Slováci sa Mikulcovi za kus dobrej roboty asi nepoďakujú, zodpovedať sa bude aspoň výboru

Kvôli oznámeným kontrolám na hraniciach, o ktorých informovala dnes Česká republika, zasadne brannobezpečnostný výbor. Naši susedia sa vyjadrili, že prísny režim na hraniciach bude trvať desať dní, počas ktorých budú rokovať s rezortom Romana Mikulca. Doterajšie prosby, rokovania a apely českých zástupcov, s ministrom vnútra nepohli.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister vnútra Roman Mikulec,
  2. Prezident PZ SR Štefan Hamran
  3. V popredí Igor Matovič, vľavo Eduard Heger a vpravo Roman Mikulec (všetci OĽANO).
  4. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO)
  5. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO)

„Minister vnútra Roman Mikulec musí vysvetliť dôvody, pre ktoré budú zo stredy na štvrtok obnovené kontroly na hraniciach medzi Slovenskom a Českom a zároveň situáciu s aktuálnou migračnou vlnou smerujúcou zo Sýrie do Nemecka. Poslanec NR SR za SaS a predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa preto zvolá na štvrtok 29. septembra mimoriadne zasadnutie výboru,“ oznámila strana Sloboda a Solidarita na sociálnej sieti.

Pochybil?

Podľa samotného Krúpu, bude poslancov zaujímať to, ako k tejto situácii vôbec došlo. Je podľa neho zrejmé, že Mikulec podcenil situáciu v súvislosti s migráciou a taktiež rokovania s Maďarskom i Českom.

O tom, že polícia i rezort vnútra viacmenej priznali, že nemajú ani šajnu o tom, kto všetko k nám najmä z Ukrajiny prichádza, si môžete prečítať tu: https://ereport.sk/mal-fico-pravdu-policia-netusi-kto-k-nam-z-ukrajiny-prichadza/

„Migranti totiž na Slovensko prichádzajú z Maďarska, takže by sme mali úplne logicky zaviesť kontroly na hraniciach aj my, keďže situácia absolútne nie je zvládnutá,“

Juraj Krúpa, poslanec SaS

Podľa Juraja Krúpu, aj keby dôvodom tohto zlyhania bol totálne poddimenzovaný personálny stav na Úrade hraničnej a cudzineckej polície, aj za ten nesie zodpovednosť Roman Mikulec.

Češi chcú chrániť svoju krajinu

Český minister vnútra Vít Rakušan pripomenul, že ilegálna migrácia v Českej republike stúpla medziročne o 1200 percent. Hoci Česko podľa ministra rado využíva otvorené hranice Schengenského priestoru, v prvom rade musí teraz myslieť na bezpečnosť občanov.

Nariadenie o opätovnom zavedení kontrol na štátnej hranici so Slovenskom má podľa vicepremiéra odradiť prevádzačov, aby používali Česko ako tranzitnú krajinu.

Odnesú si to občania

„Samozrejme, budeme rokovať. Samozrejme, budeme hľadať riešenia na tej európskej úrovni ako predsednícka krajina, ale bohužiaľ, bolo nutné pristúpiť k takto radikálnemu kroku,“ dodal šéf rezortu vnútra.

Všetkým, ktorí žijú v blízkosti hranice, sa poďakoval za trpezlivosť. „Jednoduché to nebude, ale aj toto zvládneme,“ dodal Rakušan.

Zdroj: tasr, Fb Juraj Krúpa


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slováci sa Mikulcovi za kus dobrej roboty asi nepoďakujú, zodpovedať sa bude aspoň výboru

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku