tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Robert Fico a predstavitelia Smeru-SD
Robert Fico a predstavitelia Smeru-SD Zdroj: ereport

VIDEO Fico vytiahol na OČTK ďalšiu nahrávku: Toto je zvrátené, Lipšic je krytý politickými štruktúrami

Predseda strany Smer-SD Robert Fico na dnešnej tlačovej konferencii pripomenul, že okrem hlbokých hospodárskych a energetických problémov Slovensko stále trápia aj veľké medzery v oblasti právneho štátu. Opozícia dlhodobo upozorňuje na údajné manipulácie trestných vecí. Vyjadrenia politikov dnes už začínajú dopĺňať vyjadrenia odborníkov a príslušné nahrávky. Práve kvôli nim bol v stredu opozičný líder predvolaný na Generálnu prokuratúru SR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák
  2. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
  3. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
  4. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  5. Štátny tajomník Andrej Stančík
  6. Na kombosnímke zľava Bernard Slobodník a Daniel Lipšic.

Nahrávka podľa Smeru dokazuje, že prokurátori Ondrej Repa a Michal Šúrek „používali fašistické metódy, vydierali Kučerku, nútili ho k priznaniu, no snažili sa stopy tejto trestnej činnosti zahladiť podpisom listu a ospravedlnením prokurátorom pod nátlakom.“

Nahrávka, na ktorej majú pripravovať kajúcnika Slobodníka na výpoveď

Na ďalšej zverejnenej nahrávke má byť zachytená príprava kajúcnika Bernarda Slobodníka, ktorého v minulosti zastupoval dnešný špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

„Ako môže advokát pred akýmkoľvek procesným úkonom, že či polícia bude alebo nebude zadržiavať nejakého páchateľa alebo či bude podaný návrh zo strany prokuratúry na vzatie do väzby a ako vôbec môže Lipšic rozhodovať, že skončí s podmienkou. Vlastne už aj vyniesol trest, ktorý bude maximálne podmienka. Toto je zvrátené. Lipšic mal vplyv, pretože mal krytý chrbát politickými štruktúrami na ÚŠP a robil si tam čo chcel,“ vyjadril sa Fico k predmetnej nahrávke.

Slobodník netušil, čo má povedať

Ak by bola nahrávka uznaná za autentickú, vyplývalo by z nej taktiež to, že Slobodník pred výpoveďou ani netušil, čo má hovoriť. Mal sa preto začať pýtať policajtov na to, že čo má povedať.

„Z obsahu celej nahrávky je možné usúdiť množstvo súvislostí, ale zhrniem to, je tu koordinácia Daniela Lipšica s prokurátormi Repom a Šúrekom a budúcim kajúcnikom a svedkom Bernardom Slobodníkom v takej fáze trestného konania. Kedy by k tomu zo zákona vôbec nemalo dôjsť a v takom obsahu, aký je v rozpore so zákonom. Slobodník hovoril, že si žiadne veci nespomína a potrebuje si oživiť pamäť,“ vyjadril sa k nahrávke policajný prezident Tibor Gašpar a dodal:

On svedčí aj v prípade, keď chceli kriminalizovať Šantusovú v prípade Szabóa, v Očistci svedčil 3x ako svedok, 7x ako obvinený v Očistci a v Súmraku je 5x jeho vypočutie. Teda ak si človek nič nepamätá, 15x bol vypovedať, Kto mu teda tie poznámky pri výsluchoch píše? O tomto všetko však vedia istí kompetentní ľudia, ktorí však nekonajú, nevyvodzujú trestnoprávny postih voči týmto osobám.“

Nové dôkazy teda môžu byť ďalším dielom do mozaiky, ktorá vytvára dojem, že s právnym štátom na Slovensku naozaj nie je niečo v poriadku. Viac si môžete pozrieť vo videu:

Zdroj: TK SMER-SD


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico vytiahol na OČTK ďalšiu nahrávku: Toto je zvrátené, Lipšic je krytý politickými štruktúrami

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku