tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Starosta obce Záhorská Ves Boris Šimkovič.
Starosta obce Záhorská Ves Boris Šimkovič. Zdroj: zahorskaves.sk

NAKA opäť udrela: 14 obvinených, policajné komando zadržalo aj starostu! O koho ide?

V súvislosti s trestnou činnosťou zločineckej skupiny takáčovcov obvinila polícia 14 osôb. Osem z nich zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v pondelok počas zásahu v Bratislavskom a Žilinskom kraji. Medzi zadržanými je aj starosta obce. Zvyšné osoby zadržala polícia už v minulosti a momentálne sú vo väzbe. Pre TASR to potvrdil vedúci oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru (PPZ) Michal Slivka. Upozornil na to portál Startitup.sk.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. NAKA
  2. November 2020: Minister financií Eduard Heger (vľavo) predstavil nového šéfa Finančnej správy Jiřího Žežulku (vpravo).
  3. Na archívnej snímke Daniel Lipšic, v pozadí Robert Fico.

„Obvinení sa mali dopustiť trestných činov založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, hrubého nátlaku, ublíženia na zdraví, poškodzovania cudzej veci a porušovania domovej slobody,“ priblížil Slivka.

Medzi zadržanými osobami je aj starosta obce. Podľa medializovaných informácií má ísť o starostu obce Záhorská Ves (okres Malacky) Borisa Šimkoviča. Ten je jednou z aktuálne ôsmich zadržaných osôb. Zvyšné osoby boli zadržané v minulosti pre inú trestnú činnosť a v súčasnosti sú vo výkone väzby.

Starosta má štyri deti, je bývalým futbalistom

Podľa verejného životopisu Šimkoviča, má starosta tri deti z prvého manželstva plus syna Borisa s novou manželkou. „Hral som 9 rokov vrcholový futbal za Slovan Bratislava, reprezentoval som Československo až do mužstva ´21´tky. So Slovanom Bratislava som vyhral Československý pohár. Aj ako starosta obce som trénoval ´A´ mužstvo Záhorskej Vsi a Suchohradu. Teraz trénujem prípravku v Záhorskej Vsi, kde hrá aj môj Borko,“ uvádza v životopise Šimkovič, ktorý je podľa stránky obce starostom od roku 2006.

„Starostovi JUDr. Borisovi Šimkovičovi, ako prvému Slovákovi, bola v roku 2008 udelená cena Cena Centrope – za rozvoj cezhraničnej spolupráce a upevňovanie dobrých susedských vzťahov medzi Rakúskom a Slovenskom,“ uvádza sa na webe Záhorskej Vsi.

Polícia k prípadu bližšie informácie neposkytuje. „Aktuálne prebiehajú procesné úkony, preto bližšie informácie poskytneme, až keď to procesná situácia dovolí,“ doplnil Slivka.

Zdroj: tasr, eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NAKA opäť udrela: 14 obvinených, policajné komando zadržalo aj starostu! O koho ide?

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku