tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Vagovič v rozhovore so Štefanom Hamranom pre Postoj. Zdroj: fb/m. vagovič

Novinár Vagovič argumentačne zatlačený do kúta: V jeho videu je okrem policajného auta aj reálny kukláč!

Novinár a bývalý kolega zavraždeného Jána Kuciaka Marek Vagovič, ktorému od tejto tragickej udalosti značne vzrástla popularita, sa nevie argumentačne vymotať z papalášskych manierov pri natáčaní promo traileru na jeho najnovšiu knihu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Prezident PZ SR Štefan Hamran
  2. NAKA
  3. Kajúcnik Michal Suchoba
  4. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ondrej Repa.
  5. Marek Vagovič ako moderátor panelovej diskusie o korupcii v eurofondoch v júni tohto roku. Zorganizovalo ju ministerstvo, ktoré vedie Veronika Remišová.
  6. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
  7. Robert Fico a predstavitelia Smeru-SD
  8. November 2020: Minister financií Eduard Heger (vľavo) predstavil nového šéfa Finančnej správy Jiřího Žežulku (vpravo).
  9. Zľava Marek Vagovič a Štefan Hamran počas rozhovoru pre Postoj.
  10. Snímka z pochodu za odsúdenie nenávisti voči LGBTI komunite v Bratislave 14. októbra 2022.

Použil v ňom totižto policajné auto, ktorým priviezli na súd bývalého ministra Roberta Kaliňáka (Smer-SD), ako aj policajtov – kukláčov zo zásahovej skupiny NAKA. On ani polícia teraz nie sú ochotní odpovedať na otázky, ako k takémuto „zapožičaniu“ vlastne došlo a či je to vôbec pre bežného občana možné. Odpoveď však v zásade poznáme – nie je.

Kto rozhodol?

O nasadení policajtov NAKA sa pri tom rozhoduje relatívne komplikovaným spôsobom. Musí existovať rozkaz riaditeľa NAKA a to na základe žiadosti vyšetrovateľa alebo operatívca NAKA. Je vysoko pravdepodobné, že predpisy boli v prípade poskytnutia auta a kukláčov Vagovičovi hrubo porušené. Policajti boli totižto „nasadení“ na Vagovičove súkromné podnikateľské aktivity.

Polícia, ministerstvo vnútra aj Vagovič odmietajú odpovedať

S informáciou prišla ako prvá redakcia Plus 7 dní, ktorá ohľadom podozrivého prípadu rozoslala otázky na policajné prezídium, Ministerstvo vnútra SR a aj priamo Vagovičovi. Ani jeden z týchto subjektov však nebol ochotný odpovedať. Vagovičovi pri tom dokonca ušli nervy.

„Ja vám nebudem odpovedať na tieto otázky. To je moja súkromná aktivita, akým spôsobom využijem konkrétnych ľudí a autá v súkromnom projekte. Do toho vás naozaj nič nie je. To nie je vaša vec. To je moja súkromná vec. Vydávam knihu, natočil som trailer. To je všetko, čo k tomu viem povedať.“

Marek Vagovič, novinár

Redakcia medzi časom kontaktovala aj vedúceho zásahovej skupiny NAKA Radoslavovi Jaďuďovi, ktorý si vraj ani len nevypočul otázku a hneď odvrkol: „Bez komentára.“ To všetko len po oznámení mena redakcia a bez uvedenia otázky. Ak nás chcú dotknuté osoby presvedčiť o svojej pravde, nervózne reakcie a neochota komunikovať im v tejto snahe príliš nenapomáha.

Viaceré zdroje potvrdzujú hrubý prešľap

Viaceré, na sebe nezávislé zdroje potvrdzujú, že vo videu nehrajú kukláčov herci. Za maskami sa majú nachádzať skutoční členovia zásahovej jednotky NAKA a neochota všetkých odpovedať celú verziu vo svojej podstate začína potvrdzovať. Atrapami nemôžu byť naviac ani zbrane a oblečenie. Na konkrétnu otázku pri tom nechcel odpovedať ani policajt, ktorý vraj vystupuje vo videu Turňa: „Na toto vám odpovedať nebudem. Nebudem sa s vami baviť.” Bude trvať verejnoprávna RTVS na Vagovičovej relácii aj po prevalení tejto kauzy?

Zdroj: Plus 7 dní


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Novinár Vagovič argumentačne zatlačený do kúta: V jeho videu je okrem policajného auta aj reálny kukláč!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku