eReport.sk
Vicepremiérka SR a ministerka investícií a regionálneho rozvoja Veronika Remišová (Za ľudí).
Vicepremiérka SR a ministerka investícií a regionálneho rozvoja Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

VIDEO Veronika, zaspíš dnes vôbec? Remišová: V politických búrkach zanikla nebezpečná vec!

AKTUALIZOVANÉ – Konanie generálnej prokuratúry v prípade exministra financií a guvernéra Národnej banky Slovenska Petra Kažimíra vyvoláva pochybnosti. Tvrdí to vicepremiérka a ministerka investícií Veronika Remišová (Za ľudí). V tejto súvislosti pripomenula dôležitosť zmeny paragrafu 363 Trestného poriadku. Zrušenie obvinenia kritizuje aj člen predsedníctva mimoparlamentného Progresívneho Slovenska Branislav Vančo.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vicepremiérka SR a ministerka investícií a regionálneho rozvoja Veronika Remišová (Za ľudí).
  2. Veronika Remišová počas konferencie Globsec Bratislava Forum 2022.
  3. Na kombosnímke zľava Richard Takáč (Smer-SD) a Veronika Remišová (Za ľudí) v štúdiu RTVS.
  4. Peter Pellegrini a Veronika Remišová v relácii TV Joj Na Hrane.
  5. Úspechy pani Remišovej
  6. Remišová klame!
  7. Zákon očisty
  8. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie.
  9. Na kombosnímke zľava Maroš Žilinka a Marián Leško.

„Aktuálne kroky Maroša Žilinku by mali byť predmetom nezávislého vyšetrovania, keďže existujú vážne pochybnosti o tom, či generálna prokuratúra koná vo vzťahu k nominantom a politikom Smeru nezávisle a v súlade so zákonom,“ uviedla Remišová.

Zdroj: fb/remisova.veronika

Keďže Remišová má Žilinku a jeho rozhodnutí dlhodobo plné zuby, dnes krátko pred 21,00 hodinou sa k téme vrátila prostredníctvom videa. Dôvod? Zrušenie Kažimírovho obvinenia nie je podľa nej aktuálne téma taká veľká, ako by si to sama predstavovala.

Ale to je problém koalície. Hádky medzi koaličnými partnermi a balík pomoci od Igora Matoviča (OĽANO), ktorý dnes vetovala prezidentka, sú, zdá sa, viacej „in“. A tak je celkom legitímne, položiť si otázku, či pani ministerka dnes dokáže normálne zaspať, keď ju rozhodnutie Žilinku tak silno znepokojuje a dokonca ho vníma ako „nebezpečnú vec“, že sa k téme opakovane vrátila aj takto večer. Nuž, zostáva šéfke Za ľudí úprimne zaželať, aby sa jej podarilo „prepnúť sa“ do jej súkromného módu a profesionálne pracovné povinnosti, vrátanie presadzovania vlastnej politickej agendy, nechať na ráno.

Napokon, politické búrky v koalícii takisto môžu byť nielen pre ňu, ale aj pre jej partnerov vo vláde, dôvodom na nespavosť. V každom prípade platí, že je určite dôležité v istom momente (napríklad na sklonku dňa) vedieť urobiť hrubú čiaru medzi súkromím a prácou, či?

Zdroj: fb/remisova.veronika

A ako komentuje Žilinkov krok politik PS? Pochybnosti má najmä pre uniknuté odposluchy v kauze tzv. poľovníckej chaty, kde mal líder Smeru-SD Robert Fico hovoriť aj o tomto prípade. „Robert Fico na nahrávkach z poľovníckej chaty predpovedal, že generálny prokurátor Kažimíra pred obvinením ochráni, a dnes sa tak stalo,“ skonštatoval Vančo. Podľa neho je Žilinka rovnaký „zametač“ ako odsúdený bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik. Je presvedčený, že sa nemal stať generálnym prokurátorom.

Zdroj: fb/branovancops

Prvý námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera v zastúpení Žilinku zrušil obvinenie z prečinu podplácania bývalému ministrovi financií a guvernérovi Národnej banky Slovenska Petrovi Kažimírovi.

Využil na to postup podľa paragrafu 363 Trestného poriadku. Vo veci má opäť konať a rozhodnúť špeciálna prokuratúra. Kažimíra obvinili vlani v októbri z prečinu podplácania, ten obvinenie odmietal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Veronika, zaspíš dnes vôbec? Remišová: V politických búrkach zanikla nebezpečná vec!

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre