eReport.sk
Veronika Remišová na snímke z videa.
Veronika Remišová na snímke z videa. Zdroj: fb/remisova.veronika

VIDEO Remišová sa pochválila, tradične nezabudla spomenúť Smer: To, čo sľúbime, to aj plníme!

Vicepremiérka a šéfka najmenšej, no stále koaličnej strany v parlamente, sa dnes opakovane pochválila. Najprv počas dňa, potom ku večeru. Predstavila nové možnosti pre občanov, ktoré sa jej podarilo presadiť. A opäť sa to neobišlo bez toho, aby spomenula Smer. Čo už, ona je už raz taká. Veronika Remišová, pretože o nej je reč, pochopiteľne očakáva, že percentá jej strane Za ľudí porastú a v záujme toho nastavuje vlastnú rétoriku smerom, ktorý takmer vždy končí „reklamou“ na Smer. A to bez ohľadu na tému, ktorú sa práve snaží medializovať.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vicepremiérka SR a ministerka investícií a regionálneho rozvoja Veronika Remišová (Za ľudí).
  2. Veronika Remišová na palube lietadla.
  3. Vicepremiérka SR a ministerka investícií a regionálneho rozvoja Veronika Remišová (Za ľudí).
  4. Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).

K službám štátu na ústrednom portáli verejnej správy slovensko.sk či na ďalších stránkach verejnej správy sa už ich užívatelia môžu dostať nielen cez počítač a elektronický občiansky preukaz s čítačkou. Od pondelka spustilo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR novú aplikáciu Slovensko v mobile, uviedla podľa TASR ministerka Veronika Remišová (Za ľudí). 

Oddnes to začne platiť

„Naším cieľom bolo, aby na prihlásenie sa do slovensko.sk alebo do ďalších úradných portálov stačil iba mobil. Oddnes to začne platiť vďaka mobilu so stiahnutou aplikáciou Slovensko v mobile,“ povedala Remišová. Užívatelia tak podľa ministerky získajú prístup aj k 400 webom a službám orgánov verejnej správy.

Chce ísť v poskytovaní jednoduchých služieb ďalej

Spustenie aplikácie, ktorá umožní pripojenie sa kedykoľvek a kdekoľvek, je podľa Remišovej iba prvý krok. „Chceme ísť v poskytovaní jednoduchých služieb ďalej,“ sľubuje ministerka. Jedným z možných využití mobilnej aplikácie bude napríklad platenie miestnych daní, upozornenia na končiacu sa platnosť technickej kontroly u auta, vybavenie náhradných cestovných dokladov či kalendár udalostí.

VIDEO Tlačovka ministerky Remišovej: Služby štátu vo vašom vrecku

Štátny tajomník MIRRI Ján Hargaš spresnil, že čítačku a elektronický občiansky preukaz bude treba použiť pri vytvorení identity v mobile, na ďalšie operácie už elektronický identifikačný doklad ani čítačka nie sú potrebné. Aplikácia sa bude postupne rozvíjať. „My sme vytvorili okno k službám E-governmentu, je teraz aj na ostatných ministerstvách, ako aktívne pristúpia k tomu, aby toto okno na komunikáciu s občanom začali využívať,“ povedal Hargaš.

V statuse tomu dala tradične aj „pridanú hodnotu“

Remišová aj večer pripomenula na sociálnej sieti, že sa má čím pochváliť. V krátkom videu zosumarizovala informácie z dnešnej tlačovky. Dala však tomu tak, ako už tradične, aj „pridanú hodnotu“. Opäť totiž hovorila aj o opozičnej strane Roberta Fica. Napokon, posúďte sami.

Zdroj: fb/remisova.veronika


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Remišová sa pochválila, tradične nezabudla spomenúť Smer: To, čo sľúbime, to aj plníme!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti