tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na kombosnímke zľava Maroš Žilinka a Marián Leško.
Na kombosnímke zľava Maroš Žilinka a Marián Leško. Foto: tasr

Šíril poradca Čaputovej klamstvo? Žilinka v tom má jasno: Niektorí sa nezastavia pred ničím!

Prečo by som sa mal diviť tomu, že o mne zle hovoria zlí ľudia. Nie náhodou citoval v nedeľu večer na sociálnej sieti šéf slovenských prokurátorov Maroš Žilinka výrok jedného z najväčších rímskych štátnikov Marcusa Tulliusa Cicera. Menoval opäť Denník N a tentokrát aj poradcu prezidentky Mariána Leška. Hovorí aj to tom, že niektorí sú jeho osobou trvale doslova posadnutí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generálny prokurátor Maroš Žilinka.
  2. Vicepremiérka SR a ministerka investícií a regionálneho rozvoja Veronika Remišová (Za ľudí).
  3. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie.
  4. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Generálny prokurátor SR napísal, že terčom trvalých útokov je prakticky odvtedy, ako nastúpil do vysokej ústavnej funkcie vďaka jednoznačnej podpore poslancov počas voľby v parlamente. „To, že som prakticky od nástupu do funkcie generálneho prokurátora SR predmetom trvalých útokov a snáh o diskreditáciu či poškodenie reputácie s cieľom dosiahnuť moje odstúpenie alebo odvolanie z funkcie, je nesporný fakt,“ podčiarkol Žilinka a otvorene pokračoval: „Faktom je aj to, že tieto útoky nemajú na striktné uplatňovanie kompetencií generálneho prokurátora SR v záujme ochrany zákonnosti z mojej strany absolútne žiaden vplyv a teda neplnia svoj účel. V tejto súvislosti som sa tento týždeň na rokovaní ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR vyjadril, že túto snahu považujem miestami až za chorobnú a že niektoré médiá a politici sú mnou doslova posadnutí.“

Žilinka: Niektoré osoby sa nezastavia pred ničím

Generálny prokurátor sa následne pristavuje pri útokoch, ktorým čelí aktuálne. „Dôvod, ktorý si však tentokrát vymysleli niektorí ľudia na útok proti mojej osobe, už svedčí o absolútnej strate súdnosti, je prejavom nenávisti voči mojej osobe a obavy z nekompromisnej ochrany zákonnosti. Ba čo viac, je potvrdením toho, že niektoré osoby sa v zákerných útokoch motivovaných snahou dosiahnuť svoj cieľ nezastavia absolútne pred ničím,“ upozornil šéf prokurátorov.

Politik Macko ako prvý zverejnil informáciu, ktorú Žilinka označil za klamstvo. Budú si od neho slovenskí novinári pýtať dôkazy, ktoré potvrdzujú, že nešíril nepravdu? – Foto: tasr

Moderátor TA3 sa vraj nezachoval ako profík

Následne ponúkol podrobnosti: „Žiaľ, stalo sa tak opäť za asistencie niektorých médií. Denník N v sekcii minúty dňa 2. júla 2022 uverejnil po predchádzajúcom rozhovore s politickým komentátorom Mariánom Leškom túto správu: Generálny prokurátor Maroš Žilinka by mal podľa Mariána Leška odpovedať na otázku, či sa v Moskve stretol s Nikolajom Patruševom, ktorý radí Vladimírovi Putinovi. ´Pán Patrušev nemá čas na zdvorilostné stretnutia s bezvýznamným generálnym prokurátorom nejakej malej krajiny v strednej Európe. Ak si našiel čas na pána Žilinku, tak za tým muselo byť niečo iné.´Moderátor diskusnej relácie V politike, vysielanej na TA3 dňa 3. júla 2022, citujúc časti rozhovoru Mariána Leška pre Denník N, ktorý sa mal odvolávať na vyjadrenia gen. Pavla Macka, účastníkom diskusie položil otázku: ´Budete sa pýtať generálneho prokurátora prečo sa stretával so šedou eminenciou Kremľa mesiac pred začiatkom vojny na Ukrajine?´. Položené otázky, v prípade moderátora TA3 v rozpore s elementárnou etikou a profesionalitou dokonca vyslovené ako fakt, považujem za zlomyseľnosť, hraničiacu s bezočivosťou a prekročenie všetkých akceptovateľných hraníc, motivované snahou vymysleným údajným stretnutím so ´šedou eminenciou Kremľa´, ´mesiac pred začiatkom vojny na Ukrajine´, očierniť moju osobu ako generálneho prokurátora SR v očiach verejnosti,“ konštatoval Žilinka.

Žilinka pripomenul výrok Cicera

Na záver Žilinka vlastne odkázal že Leško (aj z Macka) šíria klamstvá. Uviedol totiž, že k stretnutiu s Patruševom, o ktorom sebavedomo verejne hovoril po Mackovi aj poradca prezidentky, nikdy nedošlo.

„To, že k takému stretnutiu nikdy neprišlo, je fakt a faktom zostáva aj to, že niektorí ľudia, či skupiny ľudí, sa žiaľ nezastavia pred ničím. A práve pre tých platí výrok jedného z najväčších rímskych štátnikov, rečníkov a filozofov Marcusa Tulliusa Cicera: „PREČO BY SOM SA MAL DIVIŤ TOMU, ŽE O MNE ZLE HOVORIA ZLÍ ĽUDIA,“ uzavrel Žilinka.

Zdroj: fb/m.ž

„Generál Macko párkrát spomenul, že keď bol pán Žilinka v januári, mesiac pred vojnou, v Moskve, tak sa stretol s pánom Patruševom. Ak by to bola pravda, tak je to niečo, čo sa nedá len tak ľahko prejsť. Pán Patrušev je šedá eminencia Kremľa. Vplýva na ruského prezidenta a ovplyvňuje jeho rozhodnutia,“ povedal Leško v týchto dňoch.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šíril poradca Čaputovej klamstvo? Žilinka v tom má jasno: Niektorí sa nezastavia pred ničím!

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku