tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová. Foto: tasr

VIDEO Matovič narazil na Čaputovú: Ak moje veto prelomia, obrátim sa na Ústavný súd SR!

Viselo to takpovediac vo vzduchu a v podstate sa to dalo čakať. Návrh z dielne ministerstva financií o pomoci rodinám s deťmi, s ktorým prišiel financmajster Igor Matovič (OĽANO), hlava štátu vrátila parlamentu. Prezidentka síce nevidí problém v tých častiach zákona, ktoré sa týkali okamžitej pomoci, všetko mimo toho však vetovala. Zároveň varovala, že nerešpektovanie jej veta a s tým spojených požiadaviek, bude znamenať jediné: obráti sa na Ústavný súd SR.

Prezidentka Zuzana Čaputová vrátila parlamentu tzv. protiinflačný balík. Vetuje ho vo všetkých častiach týkajúcich sa opatrení, ktoré by mali byť účinné od januára 2023. Svoje rozhodnutie oznámila počas utorkového vyhlásenia v Prezidentskom paláci. V prípade prelomenia veta sa obráti na Ústavný súd SR.

Čaputová vláde: Pomôžte aj ostatným občanom!

Hlava štátu pripomenula, že nerozporuje tie časti, ktoré majú umožniť okamžitú pomoc. Prekáža jej, že ustanovenia, ktoré majú platiť od nového roka, boli schválené v skrátenom legislatívnom konaní. Pri týchto častiach podľa nej neboli naplnené podmienky pre zrýchlený režim.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
  2. Na kombosnímke zľava Igor Matovič (OĽANO) a Marian Kotleba (ĽSNS).
  3. Zuzana Čaputová
  4. Bývalý podpredseda vlády, minister financií SR a exporadca ukrajinskej vlády Ivan Mikloš.
  5. Robert Fico na snímke z videa.
  6. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  7. November 2021: Zástupcovia Slovenskej komry učiteľov počas protestu pred Úradom vlády SR.
  8. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Prezidentka vyzvala vládu, aby ľuďom v chudobe pomohla ešte viac a to čo najskôr. Zároveň má vláda podľa nej pomôcť vyše 200.000 ľuďom, ktorých sa tzv. protiinflačný balík netýka. Pripomenula, že legislatíva je viazaná na deti.

Hlava štátu zdôraznila, že na Slovensku je mnoho ľudí ohrozených chudobou, na ktorých táto legislatíva nepamätá. „Tých, ktorí čelia chudobe, sú pracujúci, majú odrastené deti alebo deti vôbec nemajú. Alebo sú to matky samoživiteľky, starajú sa o viac detí a z tohto dôvodu nemôžu sa zamestnať, alebo jednoosoboví dôchodcovia,“ skonštatovala počas utorkového vyhlásenia v Prezidentskom paláci.

VIDEO Vyhlásenie prezidentky k rozhodnutiu o balíčku opatrení, s ktorými prišiel Matovič

Zdroj: fb/zcaputova

Parlament schválil protiinflačnú pomoc z dielne ministerstva financií 24. mája. Opatrenia v rámci návrhu zákona o financovaní voľného času dieťaťa zahŕňajú 60 eur mesačne na voľnočasové aktivity detí, zvýšenie sumy daňového bonusu a prídavku na dieťa.

Zákon podporilo 83 zo 131 prítomných poslancov. Balík kritizovali zástupcovia samospráv i sociálni partneri. Naopak, prorodinné organizácie vyzývali prezidentku právnu úpravu podpísať. Koaličné strany avizovali, že v prípade vrátenia legislatívy do parlamentu svoj postoj nezmenia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Matovič narazil na Čaputovú: Ak moje veto prelomia, obrátim sa na Ústavný súd SR!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku