tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka. Zdroj: tasr/ap

Nestabilné podnikateľské prostredie? Slovensko zaostáva, firmy volajú po zmenách

Slovensko v uplynulej dekáde podľa reformného kompasu Inštitútu finančnej politiky (IFP) výrazne spomalilo v dobiehaní najvyspelejších štátov EÚ. Zamestnávatelia upozorňujú, že ekonomika potrebuje najmä stabilné a predvídateľné prostredie. Firmy ocenili snahu rezortu hospodárstva o zlepšenie podnikateľského prostredia, dôležité ale podľa nich bude, aby si navrhované opatrenia osvojili aj jednotlivé ministerstvá.

Slovensko výrazne zaostáva

„Ak vychádzame zo skutočnosti, že od naplánovania produktu až po ukončenie jeho výroby uplynie bežne sedem až desať rokov, pričom na Slovensku sa za tento čas desaťkrát zmenia legislatívne podmienky, zvýši sa cena práce či pridajú sa rôzne povinnosti v oblasti životného prostredia, zahraniční investori to vnímajú mimoriadne negatívne,“ upozornil generálny sekretár Asociácie priemyselných zväzov a dopravy (APZD) Andrej Lasz.

Firmy volajú po stabilnom podnikateľskom prostredí

Analytici IFP v Reformnom kompase slovenskej ekonomiky zdôraznili, že na Slovensku sú brzdou okrem iného aj vysoké regulačné bariéry pre podnikateľov, ale tiež nízka vymožiteľnosť vlastníckych práv. Podľa Lasza je na domácom trhu dlhoročným problémom napríklad zneužívanie konkurzov a reštrukturalizácií. Firma odoberie tovar, nezaplatí, a keď je dostatočne zadlžená, pošle ju vlastník do konkurzu a založí novú spoločnosť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéf OĽANO Igor Matovič
  2. Predseda opozičnej ĽSNS Marian Kotleba.
  3. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD)
  4. Hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas.
  5. Chlieb a pečivo v nákupnom centre.

„Ide o vyslovené zneužívanie inštitútu konkurzu a reštrukturalizácie, ktoré potrebujeme urgentne vyriešiť, pretože je to veľké mínus pre podnikanie na Slovensku,“ upozornil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nestabilné podnikateľské prostredie? Slovensko zaostáva, firmy volajú po zmenách

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku