tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
SaS na tlačovej konferencii. Foto: tasr

DRSNÝ duel koaličných partnerov. Cigániková Vetrákovi: Je to len o zbavení sa problémového ministra!

Dalo by sa vládnuť aj bez SaS, keby v parlamente podporovala „dobré návrhy“, s ktorými súhlasila. Myslí si to poslanec Národnej rady (NR) SR Milan Vetrák (OĽANO). Predčasné voľby podľa neho pre zákonné lehoty zmysel nedávajú. Odborný dôvod na odvolanie ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) nevidí. Jeho odvolanie je však podľa poslankyne SaS Jany Bittó Cigánikovej nemennou požiadavkou. Uviedli to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V Politike.

„Nemyslím si, že ak by sa rokovania nepodarili a išli by do opozície, neverím, že by nepodporila dobré veci, ktoré sú dohodnuté,“ povedal Vetrák. Išlo by to podľa neho aj bez koaličnej zmluvy. To si podľa vlastných vyjadrení nevie predstaviť ani Bittó Cigániková. Garantuje, že dobré návrhy podporí ich strana aj z prípadnej opozície.

Matovič ministrom s výsledkami?

SaS si podľa nej vie prestaviť, že by aj po 1. septembri bola naďalej súčasťou koalície, avšak len za podmienky dodržiavania pravidiel a zmluvy a bez útokov na vlastných partnerov. Nemennou požiadavkou je aj odchod Matoviča, „krok späť“ v tejto veci neurobia. Vetrák však verí, že strana svoju požiadavku prehodnotí. Z odborného hľadiska totiž nevidí dôvod, aby odchádzal minister, ktorý má ako šéf rezortu za sebou konkrétne výsledky. Hovorí o politikárčení. „Je to len averzia voči osobe,“ poznamenal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéf OĽANO Igor Matovič
  2. Poslanec Peter Pčolinský a jeho stranícky šéf Boris Kollár (obaja Sme rodina).
  3. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
  4. Vpravo Jaroslav Naď (OĽANO) počas rozhovoru na festivale Atmosféra.
  5. Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO)
  6. V popredí Jaroslav Naď (OĽaNO).
  7. Zuzana Čaputová
  8. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
  9. Štátny tajomník ministerstva financií Marcel Klimek.
  10. Maďarský premiér Viktor Orbán

Cigániková poukazuje na odchod ministra financií

Vetrák zopakoval, že najlepším riešením by bolo pokračovať v štvorkoalícii, rokovania podľa neho určite prebehnú. „Ticho“ je podľa neho počas leta preto, lebo poslanci OĽANO sa venujú práci pre ľudí. Bittó Cigániková ubezpečila, že to isté robí aj SaS, snahu zbaviť sa problémového ministra totiž označila rovnako ako prácu pre občanov. Strana je podľa nej pripravená rokovať o novej koaličnej zmluve. Odkázala, aby v OĽANO prestali uprednostňovať stranícky či osobný záujem pred záujmami štátu. „Ak by Sulík robil to, čo Matovič, nastali by v SaS demokratické procesy a chceli by sme od neho zmenu správania, alebo by mal veľký problém zostať vo svojom kresle,“ zdôraznila.

Nezmyselné predčasné voľby?

Predčasné voľby podľa Vetráka nedávajú veľký zmysel, poukazuje na zákonné lehoty. Ak by sa totiž aj v septembri dohodli na predčasných voľbách, do úvahy by pripadali až za rok. Otázne tiež podľa neho je, či by prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala demisiu ministrov za SaS.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

DRSNÝ duel koaličných partnerov. Cigániková Vetrákovi: Je to len o zbavení sa problémového ministra!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku