eReport.sk
Tridsať rokov SR!
Eduard Chmelár, foto:tasr

Chmelár o parlamentných rošádach: SaS a PS súperia, kto nakúpi viac bezcharakterných žoldnierov!

Vo vláde i v parlamente je rušno! Stále nevyriešená koaličná kríza a teraz i rošády medzi poslancami. Juraj Krúpa odišiel z klubu hnutia OĽANO, ktorému šéfuje Igor Matovič. Informoval o tom na sociálnej sieti. Výhrady mal podľa svojich slov najmä k hodnotovým obratom OĽANO a príklonu hnutia k ultrakonzervativizmu. Za červenú čiaru označil úvahy o pripustení možnosti vytvorenia menšinovej vlády s podporou „rôznych kriminálnikov, extrémistov a fašistov“ počas koaličnej krízy.

Na aktuálne dianie v koalícii a nečakaný prestup k Krúpu k Sulíkovi reaguje aj sociológ a politický komentátor Eduard Chmelár. Ten vo svojom príspevku na sociálnej sieti sa vyjadril k odchodu koaličného poslanca.

„Len vši preskakujú rýchlejšie z hlavy…“

Chmelár konanie Krúpu kritizuje: „Len vši preskakujú rýchlejšie z hlavy na hlavu ako Juraj Krúpa od Matoviča k Sulíkovi. Vraj OĽANO už nie je protikorupčné hnutie… A to kedy zistil? Pri netransparentných armádnych nákupoch jeho kamaráta Jarka, ktoré tak vášnivo podporoval? Tak sa mi vidí, že SaS a PS spolu súperia, kto nakúpi viac bezcharakterných žoldnierov,“ píše sociológ.

Foto: fb/eduardchmelár

Mičovšký odišiel, Tabák s Hatrákovou vyhodili

Juraj Krúpa nie je jediným, ktorý počas aktuálneho volebného obdobia opustil štruktúry hnutia Igora Matoviča. Smerom von z poslaneckého klubu OĽANO išiel aj exminister pôdohospodárstva Ján Mičovský, ktorý bol po svojej demisii nahradený súčasným šéfom rezortu Samuelom Vlčanom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslanci OĽANO, v popredí Juraj Krúpa.
  2. Andrej Stančík pred budovou Generálnej prokuratúry SR.
  3. Zľava predsedníčka poslaneckého klubu strany SaS Anna Zemanová, poslanec NR SR Juraj Krúpa a predseda strany SaS Richard Sulík počas tlačovej konferencie strany SaS k výsledkom zasadnutia Republikovej rady 29. júla 2022 v Bratislave.
  4. Jana Bittó Cigániková a Juraj Krúpa v centrále SaS.
  5. Poľský prezident Andrzej Duda
  6. Poslanec NR SR za stranu Za ľudí Juraj Šeliga.
  7. Takáč hovorí o nekompetentnosti vlády!
  8. Šéf OĽANO Igor Matovič

Trpkejší koniec v hnutí však s určitosťou zažili poslankyne Romana Tabák a Katarína Hatráková. Tie boli z klubu vyhodené, po hlasovaní Národnej rady, kedy sa rozhodovalo o vydaní expremiéra Roberta Fica na väzobné stíhanie.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár o parlamentných rošádach: SaS a PS súperia, kto nakúpi viac bezcharakterných žoldnierov!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti