eReport.sk
Tiril Eckhoffová na stupni víťazov, foto:tasr

Stíhačka v Oberhofe pre Eckhoffovú, Ivona Fialková 49

Sobotňajšie stíhacie preteky 5. kola Svetového pohára biatlonistiek v nemeckom Oberhofe sa skončili triumfom Tiril Eckhoffovej. Tridsaťročná nórska reprezentantka potvrdila prvé miesto z piatkového šprintu a v náročných podmienkach vyhrala systémom štart-cieľ, hoci v dramatickej koncovke musela odraziť nápor krajanky Marty Olsbuovej-Röiselandovej. Dosiahla tak osemnáste individuálne prvenstvo v SP v kariére.

Druhá Olsbuová-Röiselandová stratila vďaka čistej streľbe na víťazku len polsekundy, na tretej priečke finišovala Rakúšanka Lisa Theresa Hauserová (+43,0). Jediná Slovenka na štarte Ivona Fialková prišla do cieľa na 49. mieste (+5:47,9 min), absolvovať musela až sedem trestných okruhov. Do pretekov išla so stratou 1:44 minúty ako 28., ale zlyhala na strelnici a nemohla tak pomýšľať na zisk ďalších slovenských bodov do poradia SP.

Eckhoffová vybehla na trať ako líderka s tridsaťsekundovým náskokom pred prenasledovateľkami a po prvej čistej streľbe ho zvýšila. Na druhej ležke síce zaznamenala jednu chybu, ale na prvej stojke bola opäť bezchybná a udržiavala si pohodlný náskok. Na druhej stojke minula raz a dovolila Olsbuovej-Röiselandovej dotiahnuť sa na tri sekundy. Eckhoffová v bežeckom súboji napokon nedovolila líderke SP ohroziť svoj triumf.

Zdroj:tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stíhačka v Oberhofe pre Eckhoffovú, Ivona Fialková 49

Aktuálne v kategórii

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti