eReport.sk
upchatá kanalizácia- jeden z mnohých podnetov. Za to asi "Zlaté vedro" nebude
upchatá kanalizácia- jeden z mnohých podnetov. Za to asi "Zlaté vedro" nebude

O Zlatom vedre, bujnej zeleni a upchatých kanáloch


Mesto, kde sa žije – aspoň podľa jeho vedenia – kráľovsky, patrí od začiatku udeľovania ocenenia Zlaté vedro medzi špičku slovenských samospráv. V kategórii miest nad 20 tisíc obyvateľov v posledných dvoch ročníkoch Trnava dominovala. Cenu odovzdáva Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť za najvyšší počet vybavených podnetov na portáli Odkaz pre starostu.sk, kde ľudia nahlasujú nedostatky vo verejnom priestore. Túto možnosť využíva verejnosť čoraz viac, preto aj počet podnetov za viac než desaťročie vzrástol na Slovensku z niekoľkých stoviek na takmer desať tisíc. 

Takmer jedna osmina 

Ocenenie odovzdávajú začiatkom jesene na základe výsledkov za predchádzajúci rok. V roku 2022 na portáli zaznamenali 8910 podnetov, z ktorých Trnava podľa organizátorov vyriešila 1 097. Je to približne jedna osmina z celkového množstva v rámci Slovenska. Máme teda v Trnave všímavejších či kritickejších obyvateľov, alebo je tu viac nedostatkov? Nech už je to akokoľvek, jedna vec je nespochybniteľná: ak by mesto dbalo o priebežnú údržbu verejného priestoru a jeho zamestnanci, vrátane mestskej polície, by po uliciach chodili s otvorenými očami, podnetov by bolo výrazne menej.

Nie je podnet ako podnet

Jeden z najnovších podnetov upozorňuje na nefunkčný turniket na kúpalisku v Kamennom mlyne. To je naozaj potrebné písať na portál? Zamestnanci to tam nevidia?

Požiadavka na opätovné vyznačenie priechodu pre chodcov, ktorý určite nevybledol za týždeň, svedčí o zlom manažmente procesov; namaľovali ho potom po šiestich týždňoch. Pravdepodobne má prioritu značenie cyklochodníkov.

Veľa podnetov sa týka neudržiavanej zelene: na Cukrovej, Šafárikovej, Maxima Gorkého, Coburgovej, a mnohých ďalších.

Aj bez portálu neraz vidno obrovské mláky pri kanalizačných vpustoch, ktoré sa dlhodobo nečistia. Voda si následne hľadá inú cestu a podmýva podložie vozovky.

Opäť bez odpovede

Na naše otázky, či má mesto plán letnej údržby, sme odpoveď – ako obvykle – nedostali. Možno už na odbore komunikácie pripravujú tlačovú správu k ďalšiemu udeleniu ocenenia Zlaté vedro.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

O Zlatom vedre, bujnej zeleni a upchatých kanáloch

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne