eReport.sk
KK47 Belehrad - Srbský tenista Novak Djokoviè si pozerá doklady po prílete z Dubaja na letisku v Belehrade 17. januára 2022. Srbský tenista Novak Djokoviè v nede¾u neuspel na federálnom súde v Melbourne s odvolaním sa proti opätovnému zrušeniu jeho víza, ktoré v piatok nariadil austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke. Lídra svetového rebríèka deportovali z krajiny. Devänásobný šampión Australian Open prišiel prvýkrát o vízum ešte 6. januára krátko po prílete do Melbourne, keï pohranièné úrady usúdili, že nespåòa podmienky vstupu do krajiny. FOTO TASR/AP Novak Djokovic looks as his documents after landing in Belgrade, Serbia, Monday, Jan. 17, 2022. Djokovic arrived in the Serbian capital following his deportation from Australia on Sunday after losing a bid to stay in the country to defend his Australian Open title despite not being vaccinated against COVID-19.(AP Photo/Darko Bandic)

Wimbledon zakázal účasť ruských tenistov! „Toto je šialené,“ reagovala superhviezda Djokovic

Jeden z najväčších a najprestížnejších tenisových turnajov na svete, ktorý organizuje All England Lawn Tennis Club (AELTC), sa tento rok rozhodol neumožniť účasť ruských tenistov na tomto podujatí. Viacerí z nich pri tom patria k svetovej špičke. Kvalita celého turnaja napríklad určite utrpí neprítomnosťou svetovej dvojky Danila Medvedeva, ktorý sa na poslednom grandslame dostal až do finále. Svetovej dvojky a iných ruských športovcov sa pri tom zastal aj známy srbský tenista Novak Djokovic, ktorý je momentálne svetovou jednotkou v mužskom svetovom rebríčku ATP.

„Odsudzujem vojnu, ale toto je nespravodlivé“

Djokovic si je pri tom vedomý, že neumožnenie štartu ruských tenistov súvisí s inváziou a agresiou Ruska na Ukrajine. Tvrdí však, že aj keď s vojnou nesúhlasí, šport by ľudia nemali v žiadnom prípade miešať s politikou. Považuje to predovšetkým za nespravodlivé.

Daniil Medvedev

Daniil Medvedev patrí medzi najlepších tenistov na svete – Foto: Tasr

„Vždy budem odsudzovať vojnu a nikdy ju nebudem podporovať. Sám som dieťaťom vojny. Viem, akú veľkú emocionálnu traumu to zanecháva. V Srbsku všetci vieme, čo sa stalo v roku 1999. Na Balkáne sme mali v nedávnej histórii veľa vojen. Nemôžem však podporiť rozhodnutie Wimbledonu, myslím si, že je šialené. Hráči, tenisti, športovci s tým nemajú nič spoločné. Keď politika zasahuje do športu, nie je to dobré,“ citovala Djokoviča agentúra AFP.

Nesúhlasia ani svetové tenisové organizácie

AELTC sa svojim rozhodnutím pri tom nedostal do sporu len so srbským tenistom, ale aj s najvýznamnejšími organizáciami pre mužský a ženský tenis ATP a WTA, ktoré zákaz rovnako skritizovali a označili za nespravodliví. AELTC svoje rozhodnutie obhajuje tým, že účasť ruských športovcov na turnaji by mohla prispieť ku globálnemu vplyvu Ruska.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Wimbledon zakázal účasť ruských tenistov! „Toto je šialené,“ reagovala superhviezda Djokovic

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Tenis

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php