eReport.sk
Rafael Nadal,
Rafael Nadal, foto:tasr/ap

Nadal prehovoril o Djokovičovi: Ak by mohol hrať Novak aj nezaočkovaný na grandslamoch, je vítaný

Španielsky tenista Rafael Nadal by privítal, keby mohol jeho srbský konkurent Novak Djokovič štartovať na blížiacich sa grandslamových turnajoch Roland Garros a vo Wimbledone. A to aj v prípade, že by sa nedal zaočkovať a od organizátorov by dostal výnimku. Informovala o tom agentúra DPA.

„Veľmi by to ovplyvnilo jeho grandslamovú históriu, keby nemohol viac hrať. Dúfam, že pandémia ustúpi a my sa po týchto hrozných časoch vrátime do normálu. Je veľa ľudí, ktorí trpia, ale ak by mohol hrať Novak aj nezaočkovaný na grandslamoch, potom je vítaný,“ uviedol Nadal, ktorý na januárovom Australian Open získal do svojej zbierky rekordnú 21. trofej z podujatí veľkej štvorky. Práve Djokovič a Roger Federer, jeho úhlavní rivali éry, majú na konte o jeden triumf menej.

Nadal v rozhovore priznal, že jeho život sa po osamostatnení na čele historických štatistík nezmenil. „Nebudem klamať, absolútne nič sa nezmenilo, život beží rovnako ďalej. Medzi 20 a 21 trofejami nie je veľký rozdiel. Mám 35 rokov, veľa skúseností a žiadny grandslamový titul nezmení môj život. V ňom kladiem na vyššie miesto iné veci ako tituly.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Srbský tenista Novak Djokovič

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nadal prehovoril o Djokovičovi: Ak by mohol hrať Novak aj nezaočkovaný na grandslamoch, je vítaný

Tenis

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti