eReport.sk
Igor Matovič, foto:tasr

Matovič odkázal Ficovi: Mohol by sa každý deň kúpať v krvi obetí svojho nezodpovedného prístupu!

Expremiér a súčasný minister financií Igor Matovič v nedeľu kritizoval nielen kroky vlády Eduarda Hegera (OĽANO) v súvislosti (ne) pripravenosťou na tretiu vlnu pandémie nového koronavírusu. Tvrdý odkaz poslal aj opozícii, predovšetkým šéfovi strany Smer-SD Robertovi Ficovi. Tvrdé vyhlásenie na adresu lídra sociálnych demokratov neprišlo len tak, z ničoho nič. Šéfa násilnejšieho vládneho hnutia vyrušilo, že ho Fico kritizoval za takpovediac macošský prístup k vlastnému ministrovi.

Na spravodajskej televízii TA3 Matovič nešetril koalíciu, ktorej je sám súčasťou. Mal najmä výhrady voči šéfovi SaS Richardovi Sulíkovi a otvorene kritizoval tiež ministra zdravotníctva, nominanta OĽANO, Vladimíra Legvarského.

Matovič o Lengvarskom: Robí, čo môže

“Je to verejne známe, že SaS nesúhlasila s lockdownom, odsúvalo sa to, takisto potom, že nesúhlasili s návrhom odborníkov zatvoriť školy. Na základe toho, že to vetovali, bohužiaľ, sme školy nezatvorili. Myslím si, že je to veľká chyba,“ uviedol na adresu liberálov v nedeľňajšom priamom prenose Matovič. Pri Lengvarskom expremiér skonštatoval: „Robí, čo môže, ale myslím si, že Marek Krajčí bol určite lepší minister zdravotníctva.“

Je to cynický človek, ktorý zneužíva alebo berie si dôchodcov, čo sú najmä jeho voliči, si berie ako živý štít preto, aby on sa vrátil k moci. A takéhoto človeka, si myslím, netreba počúvať.

Igor Matovič o Robertovi Ficovi.

Matovič je dlhodobo v spore so Sulíkom, v čase keď bol premiérom ho dokonca posielal kopať hroby obetiam covidu. Lengvarského rovnako príliš nemusí, odkedy nahradil Krajčího, príliš ho nechváli. Práve naopak. Pripisuje mu napríklad vinu za nízku zaočkovanosť a spochybňuje aj očkovaciu kampaň, ktorá je v réžii rezortu zdravotníctva. Načo nám je potom taký minister? Opýtal sa Matoviča moderátor.

Upozorňoval som na chyby, ktoré sa diali”

Matovič je dlhodobo v spore so Sulíkom, v čase keď bol premiérom ho dokonca posielal kopať hroby obetiam covidu. Lengvarského rovnako príliš nemusí, odkedy nahradil Krajčího, príliš ho nechváli. Práve naopak. Pripisuje mu napríklad vinu za nízku zaočkovanosť a spochybňuje aj očkovaciu kampaň, ktorá je v réžii rezortu zdravotníctva. Načo nám je potom taký minister? opýtal sa Matoviča moderátor. „Ja iba hovorím, ja som upozorňoval na chyby, ktoré sa diali. Upozorňoval som na to, že sme dvadsiateho štvrtého júla verejne, na môj podnet dali verejný prísľub, že od septembra budú zabezpečené testy vo firmách, budú zabezpečené testy v školách, aby sa žiaci aj zamestnanci mohli samotestovať, aby sme chránili sa pred treťou vlnou. Akosi sa nič nedialo, hoci sme verejne sľúbili, všetci sme tam stáli dvadsiateho štvrtého júla, na tlačovke, a to ma mrzelo. Potom zrazu sa od prvého októbra zrušili rúška, aj keď som na to upozorňoval, že to je katastrofický omyl, jednoducho sa zrušili rúška deťom v školách a potom sme videli dôsledky, že najviac pozitívne boli deti a následne ich rodičia,” reagoval šéf OĽANO.

„Takéhoto človeka, si myslím, netreba počúvať”

Lockdown, ktorý zaviedla vláda označujú za slabý odborníci, ale aj opozícia. Nazvala ho mačkopsom. Moderátor pripomenul Matovičovi dve vyhlásenia opozičných lídrov:

  • Peter Pellegrini (Hlas-SD, 24. novembra): „Rovnako neschopne, ako to robil Matovič s Krajčím, to dnes robí Heger s Lengvarským.”
  • Robert Fico (Smer-SD, 24. novembra): „Robí Matovič z ministra zdravotníctva obyčajnú politickú handru, vysmieva sa mu v priamom prenose.“

Čo na to vicepremiér a minister zdravotníctva? Matovič sa obratom zahryzol do Fica, ktorý ho kritizoval za útoky na vlastného ministra. Nereagoval však úplne k téme, ale povedal toto: “Tak Robert Fica by sa, Robert Fico by sa mohol každý deň kúpať v krvi obetí svojho nezodpovedného prístupu. Robert Fico za účelom, aby zostal na slobode, aby sa nedostal do basy, aby dostal z basy tých svojich pomocníkov z mafie, s ktorými ovládali štát, tak je ochotný pozývať si dôchodcov na mítingy, burcovať tých ľudí, aby tam boli bez rúšok, aby, aby ignorovali opatrenia vlády. Samozrejme, že potom tí ľudia končia v nemocniciach, zomierajú, a tým pádom ich vystavuje zbytočnému strádaniu, ohrozeniu zdravia, ohrozeniu života alebo strate života. Je to cynický človek, ktorý zneužíva alebo berie si dôchodcov, čo sú najmä jeho voliči, si berie ako živý štít preto, aby on sa vrátil k moci. A takéhoto človeka, si myslím, netreba počúvať. On má veľký podiel na tom, akú máme nízku zaočkovanosť.“

S Matovičom mal diskutovať zástupca Smeru

„Mimochodom, do dnešnej relácie s vami sme pozývali aj zástupcu zo Smeru, ospravedlnili sa. Kto vie, čo bolo za tým. Pán minister, v každom prípade, ten lockdown, minister zdravotníctva už potvrdil, že sa predĺži do Vianoc. Viete dnes garantovať, že sa bude dať cestovať počas Vianoc?“ – opýtal sa Matoviča ešte moderátor. „Pán minister zdravotníctva mal, mal rozhovor na túto tému, o predĺžení lockdownu rozhoduje vláda, čiže je to jeho názor. Ja ho takisto zdieľam, že myslím si, že tá situácia sa nezlepší a bude ho treba predĺžiť. Je mi to ľúto, na druhej strane, hovorím, nakoniec musí ešte rozhodnúť vláda,” uviedol šéf Obyčajných ľudí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
  2. Zľava Igor Matovič a Marián Magoško.
  3. Matovič mal nedávno na tlačovke hosťa - plyšového medvedíka v hojdacom kresle
  4. Robert Fico na snímke z videa.
  5. Robert Fico na snímke videa.
  6. Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD).
  7. Robert Fico na snímke z videa.
  8. Richard Raši

Zdroj: eReport/ta3.com

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič odkázal Ficovi: Mohol by sa každý deň kúpať v krvi obetí svojho nezodpovedného prístupu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti