eReport.sk
Robert Fico na snímke z videa.
Robert Fico na snímke z videa. Foto: fb/robertfocosk

VIDEO Fico vysvetlil Čaputovej, aký má dať vianočný darček občanom: Toto nemôžete ignorovať!

Šéf opozičnej strany Smer-SD Robert Fico reagoval na štvrtkovú výzvu prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorú adresovala vláde a jeho predsedovi Eduardovi Hegerovi (OĽANO). Bývalý trojnásobný premiér hlave štátu okrem iného pripomenul, že musela predsa vedieť o tom, že koalícia nie je na tretiu vlnu pandémie nového koronovírusu pripravená, aj keď verejne členovia vlády ešte pred niekoľkými týždňami deklarovali pravý opak.

Prezidentka vo štvrtok požiadala premiéra Hegera, aby prevzal zodpovednosť a vložil sa do riešenia problémov, ktoré sú príčinou slabého výsledku v boji s pandémiou nového koronavírusu a chaosu pri prijímaní reforiem. Poukázala na to, že Slovensko je už druhý týždeň najhoršie vo svete, čo sa týka počtu infikovaných na počet obyvateľov. Stále pritom nie je schválený štátny rozpočet a zvyšovanie platov zdravotníkov je podľa hlavy štátu podmienené ďalšími zmenami.

Fico uviedol, že prezidentka je, ako jedna z ministeriek

Fico túto výzvu z Prezidentského paláca nepovažuje za úprimnú a otvorene vo videu uviedol, že hlave štátu neverí. A vysvetlil aj prečo. “Rád by som vám veril, že to robíte pre dobro Slovenska, ale vy to robíte len preto, lebo strácate pôdu pod nohami a zachraňujete svoje meno,” odkázal Čaputovej a pokračoval: “Nedá sa vám veriť aj preto, lebo len pred niekoľkými týždňami ste Slovenkám a Slovákom oznamovali ako sme pripravení na tretiu vlnu covidu. Museli ste predsa, pozerajúc na vládu vedieť, že pripravené nie je nič.”

Fico vo svojom vyhlásení ďalej zdôraznil, že prezidentka úplne zbytočne žiada Hegera, aby prijal zodpovednosť „za rozpad štátu.” Podľa neho je premiér iba bábkou, ktorý nevie urobiť nič. “Za to, v akom stave je Slovensko, nesiete vy, pani Čaputová, stokrát väčšiu zodpovednosť, ako pán Heger. Podporovali ste túto zločineckú vládu vo všetkom, ako keby ste boli jednou z jej ministeriek,” podčiarkol na adresu hlavy štátu expremiér.

Nemali ste ani odvahu ani vôľu, odkázal Fico hlave štátu

Líder najsilnejšej opozičnej parlamentnej strany opäť Čaputovej pripomenul, že riešenia jej Smer ponúkol a to v podobe petície so 600-tisíc podpismi občanov, ktorí si želali referendum o predčasných voľbách. “Nemali ste ani odvahu ani vôľu dať ľuďom najdemokratickejšiu možnosť vybrať novú vládu a referendum ste opäť na cudzí pokyn zmarili a chystáte sa, žiaľ, mariť aj ďalšie,” uviedol Fico.

“Slovensko je vydierané psychiatrickým pacientom”

Prezidentku šéf Smeru vyzval, aby bola prezidentkou všetkých občanov: “Nemôžete ignorovať obrovský záujem Slovenska na predčasných voľbách a doslova rekordnú nedôveryhodnosť vlády. Musíte prevziať zodpovednosť za to, že ste za premiéra a potom ničím neriadeného ministra financií vymenovali pána Matoviča, hoci ste presne vedeli o koho ide. Dúfam, že aj dnes, 3. decembra, ste pani prezidentka na seba hrdá, keď pozeráte v národnej rade neakceptovateľné správanie sa tohto človeka. Ak to neviete, jediným východiskom pre Slovensko, ktoré je doslova vydierané psychiatrickým pacientom Matovičom a likvidované neschopnou vládou, sú predčasné voľby. Ak chcete dať ľuďom vianočný darček a trošku ich povzbudiť, vyzvite vládu na demisiu a na prijatie potrebnej zmeny ústavy, aby sa okamžite mohli konať predčasné parlamentné voľby.”

VIDEO Fico prezidentke: Dúfam, že aj dnes, 3. decembra, ste na seba hrdá

Zdroj: fb/robertficosk

Mimochodom, premiér Heger považuje súčasnú situáciu za natoľko zložitú a vypätú, že odlišné pohľady na riešenia sú jej prirodzeným následkom. Uviedol to v reakcii na slová prezidentky Zuzany Čaputovej.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).
  2. Robert Fico na snímke z videa.
  3. Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky strany Hlas-SD.
  4. Vojak odnáša petičné hárky za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách do Prezidentského paláca v Bratislave v pondelok 3. mája 2021.
  5. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  6. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie k referendu

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico vysvetlil Čaputovej, aký má dať vianočný darček občanom: Toto nemôžete ignorovať!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti