eReport.sk
smer
Ilustračné foto: ereport

VIDEO Fico odkázal Lengvarskému: Robia z teba handru, hoď Matovičovi funkciu do ksichtu!

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) by mal z funkcie odísť a nahradiť by ho mal „tvrdý manažér“. Vyhlásil to šéf Smeru-SD Robert Fico. Lengvarský podľa neho nemá politickú podporu najmä od lídra OĽANO a vicepremiéra Igora Matoviča, ktorý ho zosmiešňuje.

Podľa Fica nemá význam podávať návrh na odvolanie Lengvarského či celej vlády. Smer-SD žiada, aby premiér Eduard Heger (OĽANO) i minister zdravotníctva prišli do pléna národnej rady vysvetliť opatrenia a diskutovať o nich.
      
„Pokiaľ ide o boj proti pandémii, najzodpovednejší je minister zdravotníctva, nad ním je politicky zodpovednejší už len predseda vlády,“ skonštatoval Fico na stredajšej tlačovej konferencii v parlamente. Považuje za smiešne a ponižujúce, ako sa k Lengvarskému správa Matovič, ktorý robí z ministra „obyčajnú politickú handru“. „Z hľadiska ľudskej dôstojnosti aj takého normálneho postavenia chlapa, by som odmietol tieto psychiatrické výlevy Matoviča na moju adresu a by som mu takto ako predsedovi strany hodil do ksichtu celú funkciu ministra zdravotníctva,“ rozohnil sa šéf Smeru.

„Na ministrovi vidieť, že sa nevie pohnúť z miesta, nemá politickú podporu, ak sa Matovič dobre nevyspí, nič nie je. Minister zdravotníctva by mal hodiť uterák do ringu a mal by dať priestor na to, aby koalícia začala uvažovať, koho nominuje na tento post,“ vyhlásil ďalej Fico.

– Foto: ereport

Šéf Smeru-SD tiež kritizoval, že poslanci odmietli ich návrh, aby prišiel premiér na rokovanie NR SR a predniesol poslancom základné informácie o riešení pandémie a nových opatreniach. Treba podľa neho konfrontovať Hegera a Lengvarského s ich vyjadreniami z leta, keď tvrdili, že sú pripravení na tretiu vlnu a žiadny lockdown nebude. Parlament by mal podľa Fica rokovať na aktuálnej schôdzi len o návrhoch súvisiacich s pandémiou, sú pripravení stiahnuť aj svoje návrhy.

Zdroj: r, tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico odkázal Lengvarskému: Robia z teba handru, hoď Matovičovi funkciu do ksichtu!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti