eReport.sk
Robert Fico na snímke z videa.
Robert Fico na snímke z videa. Foto: yt/smer-sd

VIDEO Fica vystrašil dodávateľ energií: Vyzývajú ľudí, aby začali vypínať v noci kúrenie!

Strana Smer – SD dnes na tlačovej konferencii reagovala na vznikajúcu situáciu ohľadom zvyšovania cien energií, ktorú vláda podľa opozičnej strany ignoruje.

Ako je známe Smer opakovane žiadal zvolanie mimoriadnych schôdzí Národnej rady (NR) SR, opakovane predkladal niekoľko návrhov uznesení, kde žiadal vládu, aby predložila plán kompenzácie domácností a malých a stredných podnikov vzhľadom na prudký nárast cien energií v nasledujúcom roku. 

Mesačne dáme viac o 25 eur za teplo, upozornil Fico

„Mám pred sebou niekoľko rozhodnutí Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. Mám rozhodnutie, ktorým sa stanovuje maximálna cena za dodávku tepla do bytov v prípade, že tieto byty sú vykurované malými mestskými teplárňami. Mám tu rozhodnutie, ktoré sa týka napríklad mesta Ilava, Banskej Štiavnice, Myjavy, Dubnice nad Váhom. Tieto teplárne sa obracajú na Úrad pre reguláciu sieťových odvetví a žiadajú o zvýšenie regulovanej ceny za dodávku tepla. Tieto rozhodnutia zväčša vedú k tomu, že priemerný byt bude platiť o 25 eur viac za mesiac za dodávky tepla. V týchto bytoch často bývajú ľudia, ktorí majú už iba dôchodky. Ak hovoríme o 25 eur len za teplo na jeden mesiac, do roka je to 300 eur, čo predstavuje u nejakého dôchodcu jeden starobný dôchodok, ktorý vynaloží len na zvýšenie, nie na zaplatenie podstaty tepla,“ povedal Robert Fico.

Fico: Vystrašila nás výzva dodávateľa energií

Ďalej uviedol, že už zachytil výzvu, ktorú zasiela Východoslovenská energetika svojim klientom. Tá smeruje k tomu, keďže má dôjsť k zvýšeniu cien energií, aby začali v noci vypínať kúrenie. “Rozumiete tomu? V roku 2021 v novembri odporúča Východoslovenská energetika slovenským domácnostiam, aby vzhľadom na pripravované zdražovanie elektrickej energie začali vypínať kúrenie v noci! Vraj to je zdravé a vraj máte aj lepší spánok, keď takto urobíte. Vážení, môže to vyzerať ako vtip, ja verím, že to nie je žiadny hoax a že to nie je žiadna blbosť, ale že to je relevantná informácia, ktorá je šírená jedným z mainstreamových médií na Slovensku,” upozornil bývalý viacnásobný predseda vlády.

Smer, ako zdôraznil trojnásobný expremiér, bude na vzniknutú situáciu samozrejme reagovať a opäť sa pokúsi formou mimoriadnej schôdze dostať na rokovanie NR SR tému zdražovania.

„Dôchodcovia potrebujú peniaze hneď teraz!”

„Nato nám ponúka Matovič na nechty, na wellness, na činky a možno do aquaparkov poukážky. No už vidím, ako 70-, 80-roční ľudia sa budú šúchať po toboganoch v aquaparkoch za jeho poukážky: ako budú chodiť na nechty, ako budú zdvíhať činky niekde v posilňovniach. A ešte to podmieňuje aj očkovaním, čiže niektorí ľudia sa k tej poukážke dostanú až v priebehu budúceho roka. Dôchodcovia potrebujú peniaze hneď teraz, aby prežili toto ťažké obdobie,“ prízvukoval Fico. “

Šéf Smeru oznámil v mene poslaneckého klubu strany, že hneď ako budú poukážky pre dôchodcov v druhom čítaní, podá pozmeňujúci návrh a bude žiadať vládu, aby ak chce pomôcť dôchodcom, vyplatila každému dôchodcovi 500 eur v hotovosti na rok 2022, čo je ekvivalent trinásteho dôchodku. 

Idú aj do schôdze ohľadom zdravotníctva

Navyše potvrdil, že je ešte jedna veľká téma a existuje dohoda medzi Smerom – SD a poslancami okolo nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu, že idú do schôdze, ktorá sa týka zdravotníctva, pričom je extrémne dôležité okamžite dať finančnú injekciu do zdravotníctva na stabilizáciu lekárov a zdravotníckych pracovníkov.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
  2. Matovič mal nedávno na tlačovke hosťa - plyšového medvedíka v hojdacom kresle
  3. Robert Fico na snímke videa.
  4. Robert Fico na snímke z videa.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fica vystrašil dodávateľ energií: Vyzývajú ľudí, aby začali vypínať v noci kúrenie!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti