eReport.sk
Zľava Igor Matovič a Marián Magoško.
Zľava Igor Matovič a Marián Magoško. Foto: tasr

Matovič dourážal šéfa odborov. Magdoško: Ak to zopakuješ, dozvieš sa o sebe veľa nepekných vecí!

Tak to je fakt husté! Z tzv. daňovej revolúcie, ktorú minister financií Igor Matovič (OĽANO) „uvoľnil“ do verejnej diskusie sa veľmi rýchlo stal nástroj sporu, útokov a nechutných urážok. Minimálne jeden konkrétny masívny konflikt (ako nerátame opozično-koaličné ataky) sa už začal šíriť vo verejnom priestore práve medzi Matovičom a Mariánom Magdoškom, prezidentom Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR. Expremiérovi sa totiž nepáči, ako kovák komunikoval jeho „revolučný“ návrh smerom k príslušníkom polície. Šéf OĽANO na adresu Magoška povedal, že je výžirka a tĺk, pretože straší mužov zákona. Prezident najväčšieho odborového zväzu to, samozrejme, nenechal len tak.

Dostal som pred chvíľou link na video jednej odborárskej vyžírky, ktorá sa šíri médiami. Straší v ňom policajtov, že po prijatí zmien v daňovej revolúcii sa policajtom zruší celé súčasné sociálne zabezpečenie,” posťažoval sa v piatok Matovič na sociálnej sieti a v hanlivom tóne voči šéfovi odborárov, pretože jeho mal na mysli, dodal: Vyžírka je taký tĺk, že ak už teda tomu nerozumie, tak sa mohol aspoň opýtať a nie sprosto policajtov strašiť. Pravda je tá, že daňová revolúcia žiadnym spôsobom nemení súčasný systém samostatného sociálneho systému policajtov … a navyše – po extrémnom zjednodušení výpočtu daní a odvodov, každý jeden policajt bude mať zrazu na výplatnej páske v čistom viac, ako doteraz … presne tak, ako všetci zamestnanci verejnej správy. Presne tak, ako všetci zamestnanci na Slovensku.”

Zdroj: fb/igor.matovic.7

Prezident KOZ SR na Matovičov útočný tón istým spôsobom nadviazal už v jeho oslovení, keď svoj status zverejnený priamo na sociálnej sieti odborárov, ktorí zastupujú stovky tisíc zamestnancov na Slovensku, napísal, že, “vážený pán skrachovaný premiér Igor Matovič.”

Tajomná hrozba odborára?

Šéfovi OĽANO vzápätí tykacím spôsobom jasne a tvrdo začal vysvetľovať, prečo si má dať takpovediac pohov. „Ako je už u teba zvykom, opäť urážaš, ponižuješ a zavádzaš. Neznížim sa na tvoju úroveň, ale ak sa tvoje urážky budú opakovať, nezastrašíš ma a dozvieš sa o sebe veľa nepekných vecí. Na Slovensku sa hovorí: ako si požičiaš, tak ti bude vrátené,” vyslovil Magdoško na adresu Matoviča tajomnú hrozbu.

Magdoško pripomenul ministrovi jeho slová

Následne ministrovi financií pripomenul, čo vlastne na svojej tlačovke k daňovej revolúcii pred novinármi uviedol. „Z tvojich úst odznelo, že zamestnanci budú platiť jednu daň 19% a zamestnávateľ jeden odvod vo výške 39%. Všetci zamestnanci budú platiť rovnako a aj všetci zamestnávatelia budú platiť rovnako, rovnako za všetkých zamestnancov v štáte. Zrušia sa všetky výnimky. Tieto svoje slová snáď nepoprieš, aj keď u teba je všetko možné,” zdôraznil odborár.

Slová, ktoré Matovičovi pripomenul Magoško nájdete v pripojenom videu:

Zdroj: fb/mf sr

Magdoško potom prešiel na horúcu tému (nielen) policajtov, ktorí sú štátnymi zamestnancami: „Systém sociálneho zabezpečenia policajtov podľa zákona 328/2002 Z.z. nie je osobitný preto, že mu tak hovoríme. On totiž má veľmi výrazné odlišnosti oproti sociálnemu poisteniu v zmysle zákona 461/2003 Z.z. Tento zákon sa vzťahuje na policajtov a vojakov, pričom pod pojmom policajt sa na účely tohto zákona rozumie príslušník Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru, Horskej záchrannej služby, Slovenskej informačnej služby, Národného bezpečnostného úradu, Zboru väzenskej a justičnej stráže a ozbrojený príslušník finančnej správy. Avšak poďme k veci: tvrdíš, že moje vyjadrenie o likvidácii sociálneho zabezpečenia policajtov je ´podlá lož´. Žiaľ, ja si myslím, že ty nemáš ani tušenie, o čom je sociálne zabezpečenie ´policajtov´. Ak áno, vysvetli, prosím, ako teda bude financované sociálne zabezpečenie ´policajtov´ v zmysle zákona 328/2002 Z.z. podľa tvojej, vraj, daňovej revolúcie.”

Nielen prezident kovákov je zvedavý na odpoveď

Šéf KOZ SR expremiérovi ešte pripomenul aj to, že na tlačovke sám vyhlásil, že o daňovej revolúcii začína verejnú diskusiu a on v nej len pokračuje. „Som veľmi zvedavý a so mnou desaťtisíce zamestnancov, ktorých sa to dotýka, aká bude tvoja odpoveď. Nechutné klišé, ktoré s obľubou používaš, ako ´Nebojte sa, dobre bude!´, alebo obvinenia ´Je to podlá lož!´, si odpusť. Chcem počuť konkrétne čísla a vidieť mechanizmus, ako bude jednotný odvod fungovať, či sa bude deliť, ak áno, tak na aké položky sa bude deliť jednotný odvod zamestnávateľov vo výške 39%. Toľkoto na začiatok diskusie, lebo tých otázok máme viac,” dodal znechutený Magdoško.

Zdroj: fb/kozsr

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Matúš Šutaj Eštok zo strany Hlas-SD
  2. Štátna tajomníčka ministerstva kultúry Viera Leščáková (Za ľudí).
  3. Na snímke hlavné body Matovičovho návrhu reštauračného balíka.
  4. Igor Matovič počas brífingu s novinármi na tému: Daňová revolúcia: Zdaňovanie živnostníkov a reštauračný balík zmien 22. novembra 2021 v Bratislave.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič dourážal šéfa odborov. Magdoško: Ak to zopakuješ, dozvieš sa o sebe veľa nepekných vecí!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti