eReport.sk
Minister financií Igor Matovič (OĽaNO), Foto:tasr

Sú Matovičove deti zaočkované proti covidu? Už vieme, ako to je

Nie je žiadnym tajomstvom, že kedysi sa financmajster Igor Matovič príliš k očkovaniu nemal. Odkladal ho a naťahoval verejnosť s odpoveďou, kedy sa dá zaočkovať a akú vakcínu si zvolí.

Najskôr tvrdil, že je v ochrannej lehote po prekonaní covidu. Keď mu neskôr vyčítali, že by sa mal dať zaočkovať, aby išiel príkladom iba odsekol. „Veď ľudia hovoria, že Matovičovi nikto nedôveruje, tak koho ja budem inšpirovať. Ja či sa zaočkujem, alebo nezaočkujem, je to v podstate nenásobí, nedelí,“ zamyslel sa expremiér.

Matovič prezradil, že jedna z jeho dcér už očkovanie proti covidu absolvovala. – Foto: tasr

Potom zase kľučkoval, že čakal, kým sa čakáreň otvorí aj pre mladšie ročníky. „Čakal som na obdobie, kedy sa môžu očkovať aj deti od 12 rokov. Keďže Klárka má 12 rokov chcem, aby sme išli na očkovanie celá rodina. Takže zrejme to v najbližšej dobe absolvujeme. Ktorou vakcínou to bude, neviem. Ale nemám nič proti očkovaniu,“ dušoval sa. Nakoniec to ale celé dopadlo inak. A v júli tohto roka sa nechal zaočkovať vakcínou Sputnik, ktorej dovoz na Slovensko ho v podstate stálo kreslo predsedu vlády.

Čítajte viac:

  1. Igor Matovič (OĽaNO)
  2. Očkovanie dieťaťa.

Teraz sa hovorí aj očkovaní detí vo veku od 5 do 12 rokov. Moderátor diskusnej relácie V politike chcel vedieť, či Matovič nechá vakcinovať aj svoje dve dcéry. „Moje dcéry sú v kategórii, ktorej bolo umožnené sa očkovať,“ uviedol minister financií. Dokonca prezradil, či sú zaočkované. „Jedna je, jedna nie je,“ povedal. Druhú dcéru však nechce nútiť, ani rozhodovať za ňu. „Ako sa rozhodnú ony,“ uzavrel.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sú Matovičove deti zaočkované proti covidu? Už vieme, ako to je

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti