eReport.sk
Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD).
Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD). Foto: tasr

VIDEO Fico sa opýtal vlády: To, čo je za lockdown? V podstate ste zatvorili iba kaderníctva!

Predseda sociálnych demokratov Robert Fico na štvrtkovej tlačovke uviedol, že Smeru nezostáva nič iné, len ústavným spôsobom vyvolať schôdzu Národnej rady SR (NR SR), ktorá sa bude týkať situácie v zdravotníctve.

Smer sa pred niekoľkými týždňami dožadoval mimoriadnej schôdze o situácii v zdravotníctve a v postupe boja proti pandémii. Vládni poslanci však neschválili program navrhovanej schôdze. Podobne sa vyjadril aj podpredseda parlamentu za Smer Juraj Blanár, ktorý v utorok žiadal, aby do NR SR prišiel premiér Eduard Heger (OĽANO) a informoval, čo ide vláda urobiť v boji proti pandémii a ako to bude vyzerať.

Toto nevyzerá ako lockdown

Fico kritizuje vládu za to, že pripravila opatrenia spojené s lockdownom a núdzovým stavom doslova na kolene a vôbec o nich nediskutovala s opozíciou či odbornými kruhmi. Šéf Smeru vytýka vláde aj to, že aj keď narýchlo lockdown prijala, nič nenasvedčuje tomu, že by autority vlády brali ľudia vážne.

„Je evidentné, že urobili chybu. Keby v parlamente prerokovali plánované veci, ktoré chceli urobiť a ako ich aj urobili s účinnosťou od dnešného dňa, pravdepodobne by boli predmetom obrovskej kritiky a diskusie, z ktorej by prišli konštruktívne návrhy,“ hovorí Fico pričom dodáva, že sa vládni poslanci „odmietli baviť s národnou radou, ktorá je nadriadená vláde Slovenskej republiky a takto aj vyzerá súčasná situácia. Čo je to za lockdown, keď sú zapchaté ulice v Bratislave? Čo je to za lockdown, keď sa pohybujú tisíce ľudí po uliciach, keď deti chodia do škôl, keď sa v podstate okrem toho, že zatvorili kaderníctva a nejaké obchody, nezmenilo nič?“ – pýta sa Fico.

Dožadujú sa otvorenia mimoriadnej schôdze

Líder opozičnej strany poznamenal, že nevie, ako prinútiť vládu, aby prišla do NR SR a rozprávala s poslancami o súčasnej situácii, preto opäť siaha po zvolaní mimoriadnej schôdze. Z toho dôvodu s nezaradenými poslancami predloží Smer možno už zajtra návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze k situácii, ktorá sa týka pandémie a zdravotníctva.

„Dohoda je aj v tom, že tento návrh bude predkladať pán poslanec Tomáš Taraba, ale spoločne to bude iniciatíva, kde Smer zabezpečí 26 podpisov. Veríme, že táto schôdza bude otvorená, pretože už potom tomu nebudeme vôbec rozumieť, ak sa poslanci rozhodnú program takejto schôdze neschváliť a zabrániť národnej rade, aby sme sa bavili o tom, čo je v tejto krajine najpodstatnejšie,“ uzavrel Fico.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Milan Majerský, predseda KDH.
  2. Hlavný hygienik SR Ján Mikas.
  3. Vladimír Krčméry (v popredí uprostred) počas tlačovky.
  4. Na ilustračnej snímke kontrola Covid Passov pri vstupe do jedného z obchodných centier v Košiciach.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico sa opýtal vlády: To, čo je za lockdown? V podstate ste zatvorili iba kaderníctva!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre