eReport.sk
Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Matovič “hejtovne” apeluje na nevládnych poslancov: Verím, že sa nezodpovedná opozícia pridá!

Koaličná rada by sa mala v pondelok večer zaoberať 500-eurovým bonusom pre seniorov, ktorý navrhuje minister financií Igor Matovič (OĽANO). Hovoriť by sa malo aj o plošnom zatváraní škôl, či o novom koronavírusovom variante omikron. Povedal to predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš pred rokovaním.

“Je to pragmatické riešenie, ktoré pomôže ľuďom a pomôže aj sektoru a službám, ktoré najviac trpeli počas pandémie,” povedal Šipoš. O výške pomoci sú pripravení rokovať a presvedčiť aj koaličného partnera SaS, ktorý navrhuje pomoc 150 eur. Ak sa nedohodnú, budú hľadať podporu v celom parlamente. Priestor na to, že by určitá suma bola vyplatená v hotovosti, nevidí. “Nemyslím si, že je to cesta,” poznamenal Šipoš.

Rokovať by mali aj o zatváraní škôl. OĽANO zastáva názor, že školy sa mali zatvoriť už skôr. Šipoš argumentuje aj viacerými prípadmi, kedy deti nakazili svojich rodičov. Ak sa dohodnú, materiál by sa mal dostať na vládu, ak nie, v rukách to budú mať regionálni hygienici. “Myslím si, že sme to mali urobiť už dávno, ale v koalícii nie sme sami. Musíme sa prispôsobovať aj koaličným partnerom,” povedal Šipoš. Opätovne zdôraznil potrebu ľudí motivovať na očkovanie.

Matovič: Verím, že sa nájde zdravý rozum v opozícii

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) pred koaličnou radou potvrdil, že 500-eurovú poukážku, ktorú navrhol, bude presadzovať. Uistil, že peniaze na to budú, a to z toho, čo sa ušetrí na zdravotnej starostlivosti o dôchodcov v ďalších vlnách pandémie.

Apeluje aj na opozíciu, pričom si želá, aby jeho návrh podporila. Zároveň to robí spôsobom, ktorý nie je práve štandardný, pokiaľ od niekoho niečo chceme. Svojim vyhlásením totiž nevládnych poslancov doslova “hejtuje”. “Verím, že sa nájde zdravý rozum v opozícii a že sa nezodpovedná opozícia pridá,” povedal Matovič na margo situácie, že by návrh nepodporila celá koalícia. Za nezodpovedné rozhodnutie označil to, že sa školy nezavreli skôr. Príkaz vlády na ich zatvorenie nepredpokladá.

Zemanová: 82 percent žiakov je zdravých

Šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová potvrdila, že názor strany na 500-eurový poukaz je nemenný. “Sme za to, aby sa motivácia dala zvýhodňovaním zaočkovaných,” povedala. Dôvod na otvorenie koaličnej zmluvy nevidí. Podľa nej však platí, že koaliční partneri by nemali hľadať presadenie svojich návrhov cez opozíciu. Zahlasovať opozičným poslancom za návrh však zabrániť nemôže. Nemyslí si ani, že by sa mali školy plošne zatvárať. Argumentuje tým, že 82 percent žiakov je zdravých a vyučuje sa prezenčne. SaS bude trvať na zachovaní regionálneho princípu.

Šeliga si želá medzi koaličnými partnermi zmier

Podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga verí, že pri 500-eurovom bonuse dôjde k dohode koaličných partnerov. “Bol by som veľmi rád, ak by sa všetkým štyrom koaličným partnerom podarilo dosiahnuť zmier,” skonštatoval Šeliga. Vníma to ako poslednú šancu motivovať ľudí. V prípade škôl by bol rád, ak by sa hlavný hygienik nebál používať oprávnenia, ktoré v tomto smere má. Prikláňa sa k názoru, že otvorený by mal byť len prvý stupeň základných škôl, ostatné dištančne.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky strany Hlas-SD.
  2. Matovič mal nedávno na tlačovke hosťa - plyšového medvedíka v hojdacom kresle
  3. Robert Fico na snímke z videa.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič “hejtovne” apeluje na nevládnych poslancov: Verím, že sa nezodpovedná opozícia pridá!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti