eReport.sk
Igor Matovič, foto:tasr

Matovič pripustil, že Lengvarského po tretej vlne odvolajú. Prezidentka vraj ukrivdila Krajčímu

Bývalý premiér a súčasný minister financií Igor Matovič sa doteraz držal vo vyjadreniach na uzde. Ale v nedeľnej diskusii TA3 V politike povedal zrejme všetko, čo mal na srdci. Toto sa veru zrejme ľahko nepočúvalo súčasnému ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskému.

Matovič si myslí, že sme mohli byť oveľa lepšie pripravení na príchod tretej vlny. „Naozaj som nechápal vyjadrenia pani prezidentky toť nedávno o tom, ako sme super pripravení,“ začudoval sa financmajster. Ako to už býva, kritika sa ušla aj koaličnému partnerovi SaS. „Tri koaličné strany boli za núdzový stav ešte ho vyhlásiť týždeň pred tým, ale strana SaS ako zvyčajne odďaľovala prijatie núdzového stavu. Myslím, že ničomu to nepomohlo,“ spustil Matovič.

Matovič v diskusii povedal všetko, čo mal na srdci. Niektorým sa to asi dobre nepočúvalo. – Foto: TA3

„Je to verejne známe, že SaS nesúhlasila s lockdownom, tak isto nesúhlasili s názorom odborníkov zatvoriť školy. Na základe toho, že to vetovali, tak sme školy nezatvorili. Myslím, že to bola veľká chyba,“ dodal. Dostalo sa však aj na ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, ktorého expremiér dlhodobo kritizuje, hoci je práve nominantom strany OĽANO. „Robí, čo môže, ale myslím si, že Marek Krajčí bol určite lepší minister zdravotníctva,“ zaklincoval Matovič s tým, že teraz by asi nebola veľká vôľa vo verejnosti na jeho návrat.

tlačová konferencia predsedu vlády SR Igora Matoviča (vpravo) a ministra zdravotníctva SR Mareka Krajčího (vľavo)

Podľa Matoviča bol Krajčí lepším ministrom ako Lengvarský. – Foto: tasr

„Nebola by asi verejná podpora. Na základe vyjadrení pani prezidentky, kde si myslím, že výrazne ukrivdila Markovi Krajčímu, by s niečím takým dnes ani nesúhlasila,“ zamyslel sa expremiér, ktorý priznal, že je kritikom postupu rezortu zdravotníctva. „Spustili takú detinskú kampaň, ničomu to nepomohlo. Preto sme prišli s návrhom, že skúsme dobehnúť zameškané. Skúsme šokovú terapiu na penzistov,“ zdôvodnil minister financií svoj zámer motivovať dôchodcov k očkovaniu 500 eurovou poukážkou.

Eduard Heger a Vladimír Lengvarský.

Pod Lengvarským sa trasie stolička. Odvolať ho vraj bude čas po tretej vlne. – Foto: tasr

Napriek kritike však teraz nechce tlačiť na odvolanie Lengvarského. „Momentálne počas vrcholu tretej vlny by nebolo správne, lebo vždy to spôsobí zemetrasenie medzi personálom. Mohlo by sa stať, že by sme znefunkčnili ministerstvo v najdôležitejšej dobe. Teraz si to musí pán minister Lengvarský zožať to, čo si zasial,“ dodal Matovič, ale výmenu v kresle nevylúčil. „Myslím si, že na to bude čas, keď budeme mať vrchol tretej vlny za sebou,“ uzavrel túto tému.

Čítajte viac:

  1. smer
  2. Matovič mal nedávno na tlačovke hosťa - plyšového medvedíka v hojdacom kresle

Minister financií sa však okrem „vlastných“ pustil aj do opozičného politika a lídra strany Smer Roberta Fica. „Robert Fico by sa mohol každý deň kúpať v krvi obetí svojho nezodpovedného prístupu. Robert Fico za účelom, aby zostal na slobode, aby sa nedostal do basy a aby dostal z basy tých svojich pomocníkov z mafie, s ktorými ovládali štát, tak je ochotný pozývať si dôchodcov na mítingy, burcovať ľudí, aby tam boli bez rúšok a ignorovali opatrenia vlády,“ rozčúlil sa Matovič.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič pripustil, že Lengvarského po tretej vlne odvolajú. Prezidentka vraj ukrivdila Krajčímu

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php