eReport.sk
Robert Fico na snímke videa.
Robert Fico na snímke videa. Foto: fb/robertficosk

VIDEO Fico avizoval veľký protest proti zdražovaniu: Bez ohľadu na to, či platí lockdown alebo nie!

Šéf Smeru Robert Fico prostredníctvom videa poslal v stredu vláde odkaz, pričom koalíciu upozornil, že ak neotvorí v parlamente diskusiu o zdražovaní na Slovensku, opozičná strana je pripravená zorganizovať veľký protest. Trojnásobný expremiér spresnil, že avizovaná demonštrácia by sa mala uskutočniť ešte pred Vianocami.

Podľa Fica sa dnes vláda zaoberá iba svojim vlastným prežitím a ignoruje najväčšie výzvy, ktoré stoja pred občanmi tejto krajiny. “Nejde iba o COVID, ale ide aj o obrovskú vlnu zdražovania,” pripomenul v úvode videa líder najsilnejšej opozičnej parlamentnej strany.

“Bohužiaľ, vláda je úplne nečinná”

Ako ďalej Fico podčiarkol, prakticky všetko z pohľadu cien, ide hore. “Očakávali by sme od vlády, že príde s nejakými návrhmi, ako ľuďom pomôcť. Bohužiaľ, vláda je úplne nečinná, a naopak, ak sme my aj boli aktívni, všetky naše návrhy boli zamietnuté,” skonštatoval expremiér.

Uviedol, že Smeru nezostáva nič iné, iba opätovne podať návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu. “Na tejto schôdzi chceme požiadať vládu, aby predložila v krátkom čase harmonogram konkrétnych krokov, čo chce urobiť, aby pokiaľ ide o ceny energií, služieb, tovarov, základných potravín boli, ako tak pod kontrolou, aby pomohla vláda tým, ktorí to najviac potrebujú,” vysvetlil Fico.

Fico priblížil, ako by konal Smer

Bývalý predseda vlády povedal, že ak by bol vo vláde Smer, tak “už hovoríme o znižovaní DPH, určite hovoríme o plynových vratkách, určite hovoríme o tom, ako upraviť cenu elektriny, pretože je to možné cez jednotlivé položky. A pravdepodobne by sme hovorili aj o zastropovaní (cien) niektorých potravín.”

Toto je hlboká ignorácia, myslí si opozičný líder

Podľa Fica, vláda občanom nič neponúka, ale vysmieva sa im, pričom spomenul návrh Igora Matoviča, na základe ktorého majú seniori dostať 500-eurivé poukážky, pokiaľ sa zaočkujú proti koronavírusu. “Toto je hlboká ignorácia vo vzťahu k ľuďom Slovenskej republiky, ktorí si ju najmenej zaslúžia,” zdôraznil.

Apeloval aj na odbory

Vzápätí šéf Smeru avizoval, že pokiaľ vláda ignoruje návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze k zdražovaniu, bude smer uvažovať o zvolaní veľkého protestu proti zdražovaniu. A to bez ohľadu na to, či platí lockdown alebo nie. “Tento protest by sa konal ešte pred vianočnými sviatkami,” spresnil Fico, ktorý apeloval aj na odbory.

VIDEO Fico avizoval protest proti zdražovaniu ešte pred Vianocami.

Zdroj: fb/robertficosk

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico (uprostred) počas tlačovky Smeru.
  2. Robert Fico na snímke z videa.
  3. Robert Fico na snímke z videa.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico avizoval veľký protest proti zdražovaniu: Bez ohľadu na to, či platí lockdown alebo nie!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti