eReport.sk
Matovič mal nedávno na tlačovke hosťa - plyšového medvedíka v hojdacom kresle
Matovič mal nedávno na tlačovke hosťa - plyšového medvedíka v hojdacom kresle. Foto: internet

Prečo chýbal politik Smeru v štúdiu pri Matovičovi? Nechcú bláznom vytvárať priestor na šírenie bludov!

Moderátor spravodajskej televízie TA3 Rastislav Iliev počas nedeľnej diskusie v relácii V Politike, kde bol jeho prvým hosťom práve minister financií Igor Matovič (OĽANO), divákom takto vysvetlil, prečo šéf najsilnejšieho vládneho hnutia sedí v štúdiu sám, teda bez spoludiskutujúceho: „Mimochodom, do dnešnej relácie s vami sme pozývali aj zástupcu zo Smeru, ospravedlnili sa. Kto vie, čo bolo za tým.” Portál eReport preto zisťoval, prečo od smerákov do televízneho štúdia nikto neprišiel a Matovič tak mohol v podstate rečniť oveľa viac, ako keby mal pred kamerami aj oponenta. Jediným “súperom” ministra bol tak len moderátor a plynúci čas. Podobne, ako je to v prípade premiéra, ktorý do televíznych štúdií s opozičnými politikmi takisto nechodí.

Diskusné relácie sú väčšinou výsledkom niekoľkodňového dohadovania sa medzi televíznymi štábmi a politickými stranami. Málokto však vie, že nie každý je ochotný prijať hocijakého hosťa. Niektorí politici nie sú ochotní diskutovať s konkrétnymi súpermi preto, lebo im nechcú dávať priestor. Opozičná strana Smer-SD takto napríklad neprijíma často pozvanie do diskusie s ministrom financií Igorom Matovičom (OĽANO) a vládne strany, ako sme zistili, naopak, takmer úplne odmietajú diskutovať s podpredsedom Smeru-SD Ľubošom Blahom.

Smer tvrdí, že odmieta diskusie s bláznami a polobláznami

Z histórie tohtoročných debát vieme, že súboj medzi predstaviteľmi Smeru a Igorom Matovičom nie je úplne tabu, no aj napriek tomu stanovisko Smeru-SD naznačuje, že jeho tvrdenia a myšlienky považujú za tak toxické, že sa nechcú podieľať na ich šírení ani ako spoludiskutujúci.

„Strana Smer-SD prijala rozhodnutie, že sa nebude zúčastňovať diskusií s polobláznami a bláznami a vytvárať im tak mediálny priestor na šírenie vlastných bludov,“ skonštatoval pre eReport hovorca Smeru-SD Ján Mažgút.

Koalícia zase nediskutuje s Blahom

Igor Matovič však nie je jediným politikom, ktorý sa dostáva do určitej nemilosti potenciálnych diskusných súperov. Vládni politici otvorene odmietajú diskutovať s poslancom NR SR Ľubošom Blahom, ktorý je v diskusiách známy svojim tvrdým až surovo priamym a konfrontačným prístupom, ktorý nemusí byť vládnym politikom a predstaviteľom práve príjemný.

Samotný Blaha však na svojej fanúšikovskej stránke pravidelne upozorňuje, že podľa neho ide zo strany vládnych politikov primárne o strach, nie o nesúhlas s jeho názormi. Zároveň v celej záležitosti viní aj médiá: „To, že korporátne médiá ustupujú vládnym politikom, považujem za mimoriadne nebezpečnú formu cenzúry. Jedna vec je, že vládni politici sú zbabelí a boja sa polemiky so mnou. Ale druhá vec je, ako sa k tomu postavia médiá – nemôžu predsa pristúpiť na hru, že si bude vláda vyberať politikov, s ktorými budú diskutovať. To už nie je demokracia, ale autoritársky režim – aj v afrických diktatúrach si miestni tyrani vyberajú, kto bude opozíciou a do telky sa nemôže dostať ten, kto príliš tvrdo kritizuje vládcu,“ vyjadril sa pre eReport Blaha.

Kritika finančného pozadia médií a ich redaktorov

Blaha sa však nevyhol ani obľúbenej téme vlastníctva médií hlavného prúdu. Vynechávanie jeho mena vo viacerých reláciách pripisuje práve tejto problematike: „Finančné skupiny, ktoré ich vlastnia, zjavne nemajú v láske moje ľavicové názory a v láske ma zjavne nemajú ani redaktori Kovačič a Dibáková, lebo ich dlhodobo kritizujem za ich neprofesionalitu a predpojatosť. Ale toto nie je o mne, ale o ich divákoch. Oni nimi manipulujú a neponúkajú im názory, ktoré si oni sami vyhodnotili ako nežiaduce. Podobnú prax majú aj v Saudskej Arábii, aj tam si salafistické televízie určujú, čo môže zaznieť – ale potom tomu u nás na Slovensku nehovorme demokracia.“

Blaha: Vypnite mainstream a poďte na sociálnu sieť

„Divákov už nebaví sledovať dokola toho istého Šeligu a Šípoša, ale oni tým budú unavovať ľudí donekonečna, len aby občas nemuseli pozvať vyhranenejších rečníkov. Je to nielen nedemokratické, ale aj iracionálne. Našťastie, nie som od nich závislý. Na mojom facebook-u mám už taký zásah, že sa na všetky tieto oligarchické médiá môžem akurát tak vykašľať. A ľuďom odporúčam jediné – vypnite mainstream a poďte na sociálnu sieť. Tam ešte stále nájdete pravdu, ktorá už v liberálnych médiách dávno zomrela,“ uzavrel Blaha.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
  2. Robert Fico na snímke z videa.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prečo chýbal politik Smeru v štúdiu pri Matovičovi? Nechcú bláznom vytvárať priestor na šírenie bludov!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti