eReport.sk
Adam Žampa, foto: tasr

V Söldene víťazom Nór, Žampa s prvými bodmi

Nór Lucas Braathen zvíťazil v nedeľňajšom obrovskom slalome Svetového pohára alpských lyžiarov. V rakúskom Söldene sa na prvé miesto (2:14:41 min) vyšvihol z piateho miesta po 1. kole, druhý skončil Marco Odermatt s odstupom piatich stotín sekundy a tretí bol ďalší Švajčiar Gino Caviezel, ktorý zaostal o 0,46 s. Slovenský reprezentant Adam Žampa získal tri body za 28. miesto (+3,46 s), jeho brat Andreas Žampa nepostúpil do 2. kola.

Braathen dosiahol vo veku 20 rokov premiérový triumf v prestížnom seriáli. „Som veľmi silný z mentálnej stránky, veril som vo víťazstvo. Urobil som pre to maximum, veril som si na pódium, ale že sa z toho zrodilo víťazstvo, je čerešnička na torte. Vďaka psychickej sile som bez stresu a môžem bojovať o úspechy. Teraz sa sústredím na techniku, myslím si, že za dva roky som urobil obrovský kus práce,” povedal Nór v televíznom interview. Premiérové pódiové umiestnenie v kariére si pripísal aj 28-ročný Caviezel, ktorý si neudržal vedúcu pozíciu po 1. kole.

Nór Lucas Braathen zvíťazil v obrovskom slalome Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom Söldene foto tasr/ap

Muži absolvovali úvodnú súťaž zimy na ľadovci Rettenbach v ideálnych podmienkach. Tie so štartovým číslom 1 využil Slovinec Žan Kranjec, ktorý včas nasadzoval do oblúkov aj v strmej časti, nabral rýchlosť a z nej ťažil v záverečnej plochejšej pasáži. Obhajca veľkého glóbusu Aleksander Aamodt Kilde z Nórska prišiel o šancu zabodovať, keď príliš zatlačil na vnútornú lyžu, ktorá sa mu vypla na tvrdej zmrznutej zjazdovke. Ku Kranjecovi sa na štyri stotinky priblížil svojím typickým agresívnym prejavom ďalší Nór Henrik Kristoffersen.

Elitnú žrebovanú sedmičku uzavrel Francúz Alexis Pinturault, víťaz predchádzajúcich dvoch súťaží v Söldene (2016, 2019) sa na trati svojho trénera napriek chybe medzi prvým a druhým medzičasom udržal v tesnom závese za najlepšími. O zmenu na čele sa postaral až Caviezel s dvanástkou, ktorý síce na prvých dvoch medzičasoch mierne zaostával, no najrýchlejšie zvládol finálne bránky v zjazdárskom postoji a usadil sa na čele o šesť stotín pred Kranjecom a o 0,10 s pred Kristoffersenom.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Söldene víťazom Nór, Žampa s prvými bodmi

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport