eReport.sk
Marián Kéry
Marián Kéry, poslanec Národnej rady SR za Smer-SSD. Zdroj: FB / Marián Kéry

Smerák Kéry: Potlesk pre ukrajinskú a ruskú tenistku! Po zápase si podali ruky. Čo však nasledovalo?


Ukrajinka a Ruska si podali ruky, prišla búrka. Poslanec za SMER-SSD sa zamyslel nad dvoma metrami v športe. Kým ruskí športovci dostávajú všade stopku a nikto si s nimi nesmie podať ruku, voči izraelským či americkým športovcom takýto prísny, svet nie je a ani v minulosti nebol. Vojny či konflikty rozpútavajú mnohé krajiny, ale len voči niektorým sa uplatňujú sankcie.

Ukrajinka a Ruska si podali ruky, prišla búrka

„Potlesk pre ruskú a ukrajinskú tenistku!“ nazval svoj príspevok na sociálnej sieti poslanec za Smer.

Hovorí o mladej ukrajinskej tenistke, Liza Kotljarová. Tá prehrala na juniorských Australian Open s ruskou súperkou Vladou Minčevovou. Po prehre si s ňou podala ruku. „To, že bola naivná, keď sa zachovala takto športovo a že tým urobila chybu, sú tie slušnejšie reakcie na svoje športové a ľudské správanie. Väčšina reakcií obsahovala pobúrenie a hnev na to, čo si to 16-ročná ukrajinská tenistka vlastne dovolila. Otec sa za ňu ospravedlnil. K „incidentu“ sa odmietavo vyjadril aj Ukrajinský tenisový zväz, podľa ukrajinského ministra športu Matvija Bidnyja celú „vec“ vyšetrí aj jeho rezort a zaujme stanovisko,“ ozrejmuje poslanec.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pokrytecký Hašek?
  2. Na snímke trosky lietadla typu Antonov An-12 po páde v gréckej obci Palaiochori 17. júla 2022.

Kéry sa pred časom zastal aj nášho hokejového brankára, Jula Hudáčka. „Hudáček nastupoval za kazašský tím! Je Kazachstan suspendovaný zo športových akcií po svete? Nie je! Ale Hudáček si musel zobrať ešte nevybalený kufor z Kladna a pobral sa za ďalším angažmán, do nemeckého Frankfurtu. Že či Nemci riešia Hudáčkove pôsobisko v Astane? Ani im nenapadne. V Julovi Hudáčkovi získali super brankára, ktorý sa stal okamžite miláčikom tribún. Nikomu ani len nenapadne, robiť z neho proruského propagandistu,“ píše nahnevane Marián Kéry.

Slovan a Dinamo Moskva

Následne prechádza na ďalšiu aktuálnu tému. Ide o útoky na Slovan Bratislava. „Teraz sa tu vo veľkom útočí na futbalový tím Slovan Bratislava, že si na sústredení v Katare dovolili odohrať prípravný zápas s Dinamom Moskva. Mimochodom, Dinamo Moskva je tím, ktorý trénersky vedú českí bratia Marcel a Mario Ličkovci. Čím sa belasí tak previnili? Tým, že chceli odohrať prípravný zápas s Dinamom Moskva, keďže Rusi boli v danej chvíli jedným z tímov, ktorí sa pripravoval nablízku. To je každý futbalista Dinama Moskva prívrženec vojen a zabíjania?“ hnevá sa poslanec.

„Zbláznili sa už dočista všetci? Mladá Ruska je čím vinná za vojnu na Ukrajine, že ju musíme takto obrazne opľúvať? A šestnásťročná Ukrajinka, čím sa previnila? Obe mladé tenistky sú vinné tým, že sa pozerajú na svet okolo seba, nielen na šport, srdcom a fair-play pohľadom? Že tým všetkým bohorovným, samozvaným sudcom nie je hanba,“ píše Kéry.

Toto nevadilo??

Následne kladie viaceré otázky. „Prečo hráva ešte Alexander Ovečkin stále v NHL? Nevadí vedeniu tímu Washington Capitals, že otvorene podporuje Putina? A čo ďalší ruskí hokejisti v NHL? A čo takí izraelskí športovci, prečo môžu stále chodiť po súťažiach po svete, keď ich vláda masívne bombarduje už mesiace Gazu, výsledkom čoho je viac ako 20 000 mŕtvych? To nikto ani brvou nehne? A čo s Azerbajdžanom a jeho športovcami? Vojna, ktorú rozpútal v Náhornom Karabachu, vyhnala zo svojich domovov desaťtisíce Arménov? To je celému svetu jedno? A ako sme sa vlastne my všetci pozerali na športovcov USA v časoch, keď boli v rozpore s medzinárodným právom, na čele s armádou USA, bombardované a napadnuté Irak, Srbsko a ďalšie krajiny?“ zdôrazňuje.

Podľa neho sa svet vydal cestou do slepej uličky.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smerák Kéry: Potlesk pre ukrajinskú a ruskú tenistku! Po zápase si podali ruky. Čo však nasledovalo?

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: