eReport.sk
Heger pred NBS, foto:fb/demokrati

Exminister Maďarič: „Demokrati“ nie sú demokrati, ale neúspešní pučisti


Kto sa dnes vlastne priznáva k vláde, ktorá končí svoje pôsobenie a s hanbou odchádza do histórie? Predseda najsilnejšej vládnej strany Igor Matovič (OĽANO) tvrdí, že nominanti jeho strany nie sú nominantami jeho strany. Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa tvári, že vládna moc nie je jej problémom, premiér (alebo expremiér?) Eduard Heger tvrdí, že chce ďalšiu šancu, Richard Sulík (SaS) sa k vláde prestal priznávať už dávno. Ostáva ešte Boris Kollár (Sme rodina), ktorý je hrdý na výsledky vlády v rezortoch, ktoré riadila jeho strana a Veronika Remišová (Za ľudí), ktorá je hrdá na najlepšiu a najprofesionálnejšiu vládu v histórii.

„Demokrati“ nie sú demokrati“

Jedným slovom chaos, ktorý nenechal chladným ani večne kľudného exministra kultúry Mareka Maďariča. „Na Slovensku sa za necelé štyri roky podarilo čosi unikátne. Blížime sa k voľbám a my nemáme vládu, presnejšie povedané, nemáme zodpovedných, ktorí by zložili účty za štyri roky,“ uviedol v komentári pre Štandard Maďarič.

Demokrati bez mandátu, ale s mocou

Obrovským unikátom v slovenskej politickej histórii sa stal vznik strany Demokrati, ktorý znamenal definitívne zamlženie toho, že kto je kedy a za čo vo vláde zodpovedný. „Premiérska“ strana nemá mandát od voličov, no aj napriek tomu doteraz disponovala niekoľkými ministrami. Občas sa pomaly až zdá, že strana predstavuje špinu, ktorú chcel zo seba Matovič očistiť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Heger a Budaj: Dotáciu Vlčanovej firme nevyplatili
  2. Mikuláš Dzurinda
  3. Demokratická cenzúra
  4. Vojnový biznis

„Títo, prepytujem, Demokrati, sa zo dňa na deň stali stranou vládnou, ministerskou, aby sa zase o pár mesiacov stali stranou opozičnou,“ poukazuje na zvláštne dianie Maďarič. „Také OĽaNO po svojom rozpade sa celkom nenápadne, bez fanfár dokázalo stať opozičnou stranou a súčasne si ponechať pár ministerstiev. To naozaj dokáže len on – Matovič, ktorý ako predseda stále najsilnejšej strany smelo tvrdí, že nominant jeho strany na poste ministra poľnohospodárstva s ním nemá nič spoločné, lebo veď si ho vraj vybral premiér, zhodou okolností tiež nominant mága Matoviča,“ uviedol Maďarič.

Matovičova hra „ja nič, ja muzikant“

Faktom je, že Matovič evidentne chce, aby ľudia zabudli na všetky tie veci, s ktorými bola spoločnosť veľmi nespokojná počas jeho vládnutia. To trvalo v skutočnosti tri a pól roka, nie jeden rok. Pokusy o hranie sa na opozičného politika po takmer celom volebnom období v pozícii hlavnej vládnej strane, vyznievajú úsmevne. Nie je však vylúčené, že budú na slovenskú spoločnosť fungovať.

„Stojí však za zamyslenie, či by o ohrození demokracie nebolo vhodné hovoriť. Už aj v prítomnom čase a tak trochu rozšíriť počet tých politikov, ktorí na tejto hrozbe nesú svoj podiel. Lebo nezabúdajme na to, že okrem chaosu, ku ktorému sa priznal už aj puncovaný demokrat Heger, sme v uplynulých rokoch zažili aj nútené zatváranie ľudí do karantény, odpočúvanie opozície kvôli pytliactvu a aj zákaz médií bez súdneho rozhodnutia. To len pre poriadok, keď už chceme vyjsť von z toho chaosu,“ dodal Maďarič.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Exminister Maďarič: „Demokrati“ nie sú demokrati, ale neúspešní pučisti

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne